Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Азійські супермаркети заміняють пластикове пакування на бананове листя

Азійські супермаркети заміняють пластикове пакування на бананове листя

Цей процес є важким, оскільки виробники надають перевагу саме пластику через його дешевизну

Азійські супермаркети заміняють пластикове пакування на бананове листя
фото www.boredpanda.com/

Китай, В’єтнам та Таїланд впроваджують новий вид пакування, який замінить пластикове і не завдаватиме шкоди навколишньому середовищу. Супермаркети в цих країнах починають загортати товар у бананове листя. Про це повідомляє Bored Panda.

«Кожен шматок пластику, який колись був виготовлений, все ще існує на цій планеті», – наголошує видання. Як відомо, щоб пластик розклався, необхідно до 1000 років. У 2013 році лише в США було зафіксовано 254 млн тонн пластикового сміття, і лише 30% із нього перероблено. Отже, весь інший опинився на звалищі та залишатиметься там майже 1000 років, виділяючи токсичний газ, забруднюючи землю й вбиваючи живі оргазми у разі потрапляння до океану.

В Азії вирішили боротися з проблемою пластикових відходів, заміняючи традиційне пакування на бананове листя. Наголошується, що такий тип пакування є не лише економічним, а й абсолютно нешкідливим.

Першопрохідцем із впровадження упаковки з листя став тайський супермаркет Rimping. Завдяки постам у соцмережах здивованих покупців, ця ідея стала відомою у всьому світі. Керівництво супермаркету наголошує, що процес переходу на нове пакування є складним, оскільки виробники продукції зацікавлені саме в пластику через його дешевизну.

Видання повідомляє, що нещодавно Китай, наприклад, припинив ввіз сміття з усього світу й зосередився на переробці власного. До цього 30% світових відходів направлялось до КНР. Це й сприяло хибній думці, що саме азійські країни несуть відповідальність за створення більшого обсягу сміття, аніж інші країни світу.

Нагадаємо: з 1 квітня в Грузії заборонені виробництво, імпорт і продаж поліетиленових пакетів. За порушення загрожує штраф у $370.

З січня в Литві в магазинах заборонили безкоштовно видавати пластикові пакети товщиною від 15 до 50 мікрон, це зазвичай товсті пакети з логотипом. Натомість влада розраховує, що люди користуватимуться багаторазовими. Тонкі ж пакети залишаються в обороті.

Європарламент підтримав введення заборони з 2021 року на використання одноразового посуду з пластику та інших дрібних предметів із цього матеріалу.

Як повідомлялося, у лютому цього року уряд на засіданні схвалив Національний план управління відходами до 2030 року. Це детальна маршрутна карта з виконання Нацстратегії управління відходами, яка спрямована на побудову в Україні системи управління відходами на основі стандартів ЄС та економіки замкненого циклу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті