Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Qualcomm і Apple врегулювали всі судові конфлікти й домовилися про компенсацію

Qualcomm і Apple врегулювали всі судові конфлікти й домовилися про компенсацію

Акції Qualcomm на тлі цих новин зросли на 20%

Qualcomm і Apple врегулювали всі судові конфлікти й домовилися про компенсацію
фото Shutterstock

Компанії Qualcomm і Apple сьогодні оголосили про те, що уклали угоду про припинення всіх судових розглядів між ними по всьому світу. В цю угоду входить компенсаційна оплата Qualcomm із боку Apple, йдеться на сайті компанії. Сума виплати не розголошується.

Обидва техногіганти також досягли шестирічної ліцензійної угоди, яка почала діяти з 1 квітня 2019 року. Згідно з досягнутими домовленостями, Qualcomm буде поставляти чіпи для пристроїв Apple.

На тлі новини про врегулювання конфлікту з Apple акції виробника мікросхем Qualcomm злетіли більш ніж на 20%, ринкова вартість компанії зросла до $85 млрд.

Оскільки Intel відмовилася від розробки чіпів 5G для смартфонів, Apple буде використовувати технології Qualcomm для розробки пристроїв із технологією 5G, вказує Reuters. Однак це не означає, що Qualcomm стане єдиним постачальником Apple, компанія вважає за краще співпрацювати з кількома виробниками.

Судовий розгляд між Apple і Qualcomm тривав із 2017 року. Apple звинувачувала Qualcomm у зловживанні своїм становищем на ринку мікрочіпів. Qualcomm подала зустрічний позов проти Apple, звинувачуючи компанію в переслідуванні.

У суді Apple і постачальники Foxconn, Pegatron, Wistron і Compal Electronics оцінювали свої збитки в суму $27 млрд. Компанії стверджували, що Qualcomm багато років завищувала ціни на використання чіпів. Qualcomm говорила про завдані їй збитки в розмірі мінімум $15 млрд.

Раніше повідомлялося, що Apple виплатить Qualcomm $31 млн компенсації за порушення трьох патентів.

Все могло обернутися значно більшими фінансовими збитками: американський суд попередньо зобов’язав Qualcomm сплатити Apple майже $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті