Прибуток ПриватБанку може перевищити 10 млрд грн цьогоріч – Крумханзл

Прибуток ПриватБанку може перевищити 10 млрд грн цьогоріч – Крумханзл

Голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл про вплив рішення суду на роботу банку, прогнози стосовно прибутку та нові проекти

Этот текст также доступен на русском
Прибуток ПриватБанку може перевищити 10 млрд грн цьогоріч – Крумханзл
Петро Крумханзл
Скріншот Youtube/НБУ

18 квітня цього року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України й Кабінету міністрів стосовно націоналізації ПриватБанку. Суд скасував рішення про виведення ПриватБанку з ринку за участю держави та визнав його протиправним.

Голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл в інтерв'ю Liga.net про вплив рішення суду на роботу банку, прогнози стосовно прибутку та нові проекти.

Про рішення суду

Обсяги зняття готівки в банкоматах ПриватБанку 2,2 млрд на добу – це стандартний середньодобовий показник у робочі дні. Перед святами щодня видаємо через банкомати до 3,5 млрд грн. Зараз вплив інформаційного фону був несуттєвим. Ми не вводили ніяких лімітів та обмежень. Високоліквідні активи банку практично на 100% покривають всі зобов'язання.

Навіть у разі негативного сценарію це рішення (рішення Окружного суду на користь Коломойського. Mind.) не тягне за собою ніяких наслідків для банку. Є також судові справи за позовами власників єврооблігацій, але це окрема категорія, що абсолютно не залежить від результатів українських судових процесів.

Немає сенсу що-небудь коментувати, поки суди не оголосять остаточних рішень. Я впевнений, що банк неможливо повернути колишнім власникам.

Про прогнози стосовно прибутку 

Для банку, який веде сучасний трансакційний бізнес, це цілком «очікуваний сюрприз» (очікуваний прибуток на рівні 5 млрд грн в 2018 році.  -Mind.): у 2018 році ми збільшили кількість трансакцій на 60%, що дозволяло розраховувати на значне зростання комісійного доходу. Ще ми запустили низку успішних технологій і продуктів,  як-от оплата покупок ApplePay або оформлення ОСАГО онлайн.

За підсумками 2019 року очікується прибуток понад 10 млрд грн. Зрозуміло, що це попередня оцінка, зараз важко прогнозувати цю цифру до копійки, але я вірю, що банк здатний заробити й більше. Ми залишаємося консервативними в наших прогнозах.

Я впевнений, що доля «токсичного» портфеля буде вирішена до кінця 2020 року.

Про Приват24 и нові проекти

У березні ми почали етап тестування, найближчим часом бета-версія системи буде доступна всім бажаючим, а основний запуск нового Приват24 ми плануємо до кінця літа. Ми хочемо запропонувати клієнтам майже ідеальний продукт.

У цьому році ми проведемо масштабне оновлення hardware банку – ми суттєво збільшили кількість трансакцій, надалі обсяг проведених банком операцій зростатиме на 15–20% щорічно. Щоб зберегти рівень сервісу, стабільність і швидкість системи, потрібно інвестувати в інфраструктуру. У наших найближчих планах кілька цікавих проектів із найбільшими світовими брендами.

Третій за значимістю напрямок – ефективність мережі відділень. Багато з них не оновлювалися протягом 7–8 років. Цього року зробимо наші провідні відділення більш сучасними – як технологічно, так і візуально.

Про кредитування малого та середнього бізнесу

Якщо порівнювати Україну з іншими країнами, рівень закредитованості населення тут набагато нижче, тому потенціал у цього ринку, звичайно, є. В іншому це питання не темпів зростання, а ризик-менеджменту. Кредитування і в роздробі, і в корпоративному сегменті буде безпечним, якщо консервативно оцінювати свої сили.

Це ключовий фрагмент нашої бізнес-моделі – ми виходимо з того, що в майбутньому МСБ стане основою української економіки, як було в більшості інших розвинених країн. Найбільший банк повинен бути активним учасником цього процесу.

Ми обрали досить агресивну стратегію, динаміка зростання портфеля перевищує цільовий показник більш ніж на 20%. Думаю, ми зможемо утримати ці темпи в найближчі роки.

Раніше повідомлялося, що рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким визнано протиправним та скасовано рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» із ринку за участю держави, ніяк не впливає на поточну роботу ПриватБанку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло