Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Вчені розробили принт на футболці, який робить людину невидимою для камер спостереження

Вчені розробили принт на футболці, який робить людину невидимою для камер спостереження

Алгоритми машинного навчання в такому випадку не розпізнають людину як об’єкт взагалі

Вчені розробили принт на футболці, який робить людину невидимою для камер спостереження
фото Thys et al/zdnet.com

Бельгійські вчені розробили «технологію невидимості»: особливе зображення, яке можна надрукувати на будь-який футболці, робить людину невпізнаною для систем спостереження, які використовують алгоритми машинного навчання, передає HighTech Plus з посиланням на ZDNet.

Кілька місяців вчені з Католицького університету Лювена експериментували з ідеєю накладення спотвореного зображення поверх картинки людини, щоб тим самим змусити алгоритми машинного навчання сприймати їх об’єкт, що не піддається класифікації.

Вони виявили, що найкраще працюють зображення, згенеровані випадковим чином, які пройшли кілька етапів обробки.

Головна вимога до принтів – видимість для камер. Тому вони повинні бути розташовані на рівні тулуба, в центрі прямокутних рамок, в які алгоритми поміщають тіло людини. Співробітник правоохоронних органів, який переглядає запис, все ще зможе впізнати обличчя підозрюваного, але для штучного інтелекту він стане невидимкою.

Так можна отримати візерунок, який наноситься на одяг, сумку чи інший предмет, причому приховувати від розпізнання можна не тільки людей, а й інші об'єкти – автомобілі, багаж, написи – які алгоритм навчився розпізнавати.

Поточна версія принта не дає 100% гарантію – якщо її видно не повністю або вона знаходиться під кутом до камери. Однак розробники вважають, що в подальшому зможуть виправити цей недолік.

Нагадаємо, в Каліфорнії «розумний будинок» не впустив додому господаря через те, що в нього на футболці був зображений Бетмен.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті