Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Втручання нового президента у справу ПриватБанку може понизити кредитний рейтинг України – Moody's

Втручання нового президента у справу ПриватБанку може понизити кредитний рейтинг України – Moody's

Експерти очікують, що Зеленський продовжуватиме політику Порошенка і не ставатиме на сторону Коломойського в справі щодо ПриватБанку

Втручання нового президента у справу ПриватБанку може понизити кредитний рейтинг України – Moody's
фото Shutterstock

Геополітичні ризики в Україні залишаться підвищеними й після президентських виборів через невирішений конфлікт на Донбасі. Про це йдеться в доповіді міжнародного рейтингового агентства Moody's, передає DW.

21 квітня в Україні завершився другий тур виборів президента. За даними ЦВК України, актор Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів, а чинний глава держави Петро Порошенко – 24,45%.

На думку аналітиків Moody's, при Зеленському Україна продовжить співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. При цьому автори вважають малоймовірним зміни основних напрямків зовнішньої та оборонної політики країни.

У Зеленського відсутня парламентська база, йдеться в доповіді. Крім того, «його обмежена політична платформа і його зв'язки з олігархом Ігорем Коломойським висувають на передній план певну політичну невизначеність», підкреслюють експерти агентства. При цьому аналітики очікують від нового глави держави «широкої наступності політики» Порошенка.

Кредитний рейтинг України може постраждати, якщо новий президент втрутиться в питання націоналізації ПриватБанку на боці його колишнього співвласника, йдеться в доповіді. Аналітики називають подібний сценарій «серйозною перешкодою» для економічної реформи, одним із найбільш помітних успіхів якої є зміни в українському банківському секторі. Однак імовірність такого сценарію невисока, наголошується в доповіді.

Нагадаємо: рішення про націоналізацію одного з найбільших українських банків було прийнято в грудні 2016 року. У січні 2018 року міжнародна аудиторська компанія Kroll повідомила, що протягом десяти років до націоналізації ПриватБанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, які завдали йому збитки в розмірі $5,5 млрд.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким установив, що процедура виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» із ринку за участю держави є такою, що порушує норми чинного законодавства.

Як повідомлялося, головний кредитор України – Міжнародний валютний фонд – підтримав націоналізацію найбільшої в країні фінустанови – ПриватБанку, як і загалом очищення банківської системи України. На думку представника МВФ, те, що держава витратила 160 млрд грн на підтримку банку, було правильним рішенням, оскільки «врятувало кошти мільйонів українських громадян» та зміцнило економіку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті