Міжнародні розслідувачі розповіли, як Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд з ПриватБанку

Міжнародні розслідувачі розповіли, як Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд з ПриватБанку

OCCRP вважає, що гроші могли бути виведені через філію банку на Кіпрі

Міжнародні розслідувачі розповіли, як Коломойський та Боголюбов вивели $5,5 млрд з ПриватБанку

Колишнім власникам ПриватБанку Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову вдалося вивести з його рахунків $5,5 млрд завдяки тому, що Нацбанк не побачив різниці між українськими відділеннями банку та його філією на Кіпрі. Про це йдеться в матеріалі Проекту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP).

«Готівкові гроші зникали, бо Національний банк України ставився до кіпрського філії ПриватБанку так само, як до внутрішніх відділень. Це значить, що чиновники не виявляли, що гроші, переведені на Кіпр, залишають Україну. Тим часом, кіпрські регулятори або не виявили, що різні банківські перекази на загальну суму $5,5 млрд були підкріплені фіктивними контрактами, або не вжили необхідних дій, щоб їх зупинити», – зазначається в розслідуванні.

Ця система дозволяла переводити мільярди доларів через рахунки банку, які  відкривались на Кіпрі офшорними компаніями.

OCCRP зазначає, що доповідь компанії Kroll, на підставі якого вони прийшли до висновку щодо схеми Приватбанку, був зроблений на підставі аналізу власної звітності ПриватБанку. Ця звітність також вказує на те, що між корпоративними та приватними рахунками Коломойського та Боголюбова було мало відмінностей.

За інформацією розслідувачів,вирішальну роль у цій схемі могла зіграти мережа АЗС Коломойського. Нагадаємо: в груді 2016 року Україна прийняла рішення про націоналізацію ПриватБанку. На його до капіталізацію держава витратила загалом понад 155 млрд гривень.

В лютому 2019 року Коломойський оскаржив націоналізацію в Господарському суді Києва.

Нагадаємо: Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконноюНацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті.

На тлі новин про рішення адмінсуду Києва визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку та введення Росією нових торгових санкцій, які торкнуться майже 30% товарообігу з Україною, котирування єврооблігацій України знизились.

Як повідомлялось, головний кредитор України Міжнародний валютний фонд підтримав націоналізацію найбільшого в країні банку ПриватБанк, як і загалом очищення банківської системи України. На думку представника МВФ, те, що держава витратила 160 млрд грн на підтримку банку, було правильним рішенням, оскільки «врятувало кошти мільйонів українських громадян» та зміцнило економіку.

Більше про це – у матеріалі Mind «Зворотна тяга: чи повернуть націоналізований ПриватБанк Ігорю Коломойському».

Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2019 року Приватбанк за розміром загальних активів займав 1-е місце (525,248 млрд грн) серед 77 банків, що діяли в країні банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло