Британський стартап очищує повітря та виробляє білок для створення продуктів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Британський стартап очищує повітря та виробляє білок для створення продуктів

Проект може не тільки допомогти в боротьбі з викидами СО2, а й вирішити проблему голоду

Британський стартап очищує повітря та виробляє білок для створення продуктів
фото Victoria and Albert Museum

Стартап Arborea, що базується у Великобританії, запускає пілотний проект, який використовує мікроскопічні рослини для очищення повітря, одночасно виробляючи органічний білок для створення рослинних харчових продуктів. Про це пише Naked Science.

Технологія BioSolar Leaf передбачає вирощування мікроскопічних рослин – мікроводоростей або фітопланктону – на структурах, подібних до сонячних панелей, які можуть бути встановлені на землі, на будівлях та інших об'єктах для покращення якості повітря. При фотосинтезі ці рослини вбирають вуглекислий газ з повітря і одночасно генеруючи кисень. На сайті стартапу стверджується, що всього один акр (0,4 га – ред.) їх системи дає такий же ефект очищення повітря, як і 100 акрів дерев.

Імперський коледж Лондона надасть компанії Arborea, створеній колишнім студентом Джуліаном Мельхіоррі, фінансування на розробку пілотного проекту системи в кампусі на заході Лондона.

«Наша адміністрація планує першими розмістити цю революційну систему в нашому районі: ми впевнені, що він стане лідером в очищенні забрудненого повітря. Ми покажемо, чого можна досягти, коли провідна академічна установа і бізнес об'єднуються, щоб розвинути місцеву економіку, яка працює для всіх», – каже голова управління лондонського району Хаммерсміт і Фулхем Стівен Коуен.

При цьому очищення повітря – лише одна з переваг технології BioSolar Leaf: мікроскопічні рослини також виробляють органічний білок, який фахівці Arborea  використовують для створення рослинних харчових продуктів.

«Наш пілотний проект буде виробляти екологічно чисті харчові добавки, одночасно очищаючи повітря, виділяючи кисень і видаляючи СО2 з навколишнього середовища», – заявляє гендиректор Arborea Джуліан Мельхіоррі.

Забруднення повітря вважається серйозною проблемою в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 4,2 млн чоловік щорічно вмирають через забруднення повітря, а 91% населення планети живе в районах, де якість повітря не відповідає нормативам ВООЗ.

Нагадаємо, вчені створили штучне листя, яке здатне поглинати вдесятеро більше СО2, ніж звичайне.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло