Тільки електрокари: Амстердам заборонить з 2030 року дизельні й бензинові двигуни
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Тільки електрокари: Амстердам заборонить з 2030 року дизельні й бензинові двигуни

А з 2020 року будуть заборонені дизельні авто, випущені до 2005 року

Тільки електрокари: Амстердам заборонить з 2030 року дизельні й бензинові двигуни
фото DR

Влада голландської столиці Амстердам 2 травня оголосила прорішення заборонити в місті з 2030 року всі автомобілі на дизельних та бензинових двигунах. Їх планується замінити на електромобілі та транспорт на водні, пише Deutsche Welle.

Причиною такого рішення стало бажання міської влади зберегти у місті чисте повітря, що є досить проблематичним, зважаючи на велику кількість жителів та гостей міста.

Окрім того, що з 2030 року в місто не пускатимуть нові машини з традиційними двигунами, вже з 2020 року будуть заборонені дизелі, випущені до 2005 року.

Хоча столиця Нідерландів славиться великою кількістю велосипедистів, все ж через інтенсивний трафік повітря в місті є значно бруднішим, ніж допускається європейськими нормами.

Міністерство охорони здоров'я в Гаазі попередило, що викиди СО2 і твердих частинок на нинішньому рівні може спричиняти захворювання дихальних шляхів, а тривалий їх вплив скорочує очікувану тривалість життя.

Поряд із забороною в Нідерландах бензинових і дизельних автомобілів передбачається замінити їх машинами з електро- і водневими двигунами.

У німецькому Франкфурті також заборонять дизельні автомобілі, в місто зможуть вʼїхати тільки машини з найекологічнішим стандартом «Євро-6».

Нагадаємо, Швеція до 2030 року повністю припинить продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння – в рамках боротьби проти глобального потепління і виконання Паризької кліматичної угоди.

А у Фінляндії до 2045 року взагалі можуть заборонити продаж бензину і перейти на альтернативні джерела енергії.

Між тим міська влада Будапешту вирішила посилено розвивати велоінфраструктуру і відкрила 128 велостанцій із півтора тисячами велосипедів напрокат.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло