Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Opendatabot: загальна сума податкового боргу компаній збільшилась на 10 млрд грн за рік

Opendatabot: загальна сума податкового боргу компаній збільшилась на 10 млрд грн за рік

Загальний борг становить 82,3 млрд грн на національному рівні і 11,2 млрд грн - на місцевому

Opendatabot: загальна сума податкового боргу компаній збільшилась на 10 млрд грн за рік
Фото: Shutterstock

Загальна сума податкового боргу компаній зросла майже на 10 млрд грн і станом на березень 2019 року становить 82,3 млрд грн на національному рівні та 11,2 млрд грн на місцевому рівні.

Такі дані оприлюднив інтернет-ресурс Opendatabot і нагадав, що у березні 2018 року податковий борг всіх українських компаній перед державним бюджетом становив 74,3 млрд грн, перед місцевими бюджетами – 10,5 млрд грн.

Найбільшими боржниками зі сплати податків є дев'ять компаній, що винні державі та місцевим громадам понад 26,1 млрд грн станом на 1 квітня 2019 року.

Найбільшим боржником знову названо найкрупнішого платника податків ПАТ «Укрнафта», яке заборгувало понад 15,5 млрд грн станом на 1 квітня 2019 року.

«Компанія «Укрнафта» є лідером з несплати податків вже багато років поспіль. Її податковий борг перевищує заборгованість 19 найбільших податкових боржників з цього рейтингу», – наголошує прес-служба Opendatabot.

У той же час, за даними ресурсу протягом останніх шести місяців компанія почала гасити свій борг й виплатила понад 1,5 млрд грн.

Крім того, як нагадує ресурс, на позачергових зборах 28 березня акціонери «Укрнафти» схвалили рішення, яке має привести до погашення простроченого податкового боргу через придбання НАК «Нафтогаз України» 4 млрд куб. м газу. Так, «Укрнафта» має намір направити отримані гроші на погашення податкового боргу.

Нагадаємо: за результатами цих зборів глава наглядової ради «Укрнафти» Юрій Вітренко підтверджував, що борг компанії продовжує зростати

Наступним за обсягом податкового боргу йде ТОВ «Парком транс», яке винне майже 2 млрд грн станом на 1 квітня 2019 року.

У свою чергу ПП «Петра резерв» не сплатило податків на 1,8 млрд грн, «Надра геоцентр» – 1,6 млрд грн. ПАТ «Концерн Стирол», що входить до групи компаній Ostсhem Дмитра Фірташа, та ПАТ «Росава» бізнесмена Костянтина Жеваго, заборгували по сплаті податків – по 1,3 млрд грн кожне.

Менше 1 млрд грн заборгували ДП «Селидіввугілля» (0,9 млрд грн), ПАТ «КБ «Південкомбанк» (0,9 млрд грн) та ПРАТ «Креатив» (0,8 млрд грн).

Нагадаємо: наприкінці минулого року, суд порушив справу про банкрутство «Росави» бізнесмена Костянтина Жеваго за ініціативою ліквідатора, який виявив 20,58 млрд грн кредиторської заборгованості.

Про діяльність «Укрнафти» та про те, чи з’явиться в Україні більше «своїх» нафтопродуктів, читайте у матеріалі Mind «Нові реалії «Укрнафти»: що чекає на компанію без Марка Роллінса».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію