Брудну російську нафту переправлять до Азії – ЗМІ
Ймовірні покупці ставляться до цієї нафти з обережністю, адже невідомо, чи можливо її очистити

Торгові компанії Vitol і Unipec у травні відправлять близько 700 000 тонн брудної російської нафти в Азію, повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.
За даними агентства, нафтотрейдери мають намір співпрацювати з незалежними китайськими переробниками.
Згідно з джерелами Reuters китайським нафтопереробникам, нещодавно була запропонована брудна російська нафта Urals.
У той же час, покупці поводять себе обережно, адже забруднену нафту потрібно зберігати в резервуарах і розбавляти кілька разів чистою нафтою, щоб зменшити вміст органічного хлору. Як зазначається, органічний хлор у сирій нафті може викликати корозію і пошкодити обладнання для переробки.
«Потрібно більше якісних тестів. Тоді буде зрозуміло, як саме можна переробити цю нафту, якщо це взагалі можливо», – повідомив агентству китайський трейдер.
Так, для торговців оцінка вартості нафти є найважчою частиною, оскільки ще не було прецеденту з торгівлі забрудненою нафтою. «Ніхто не знає, як таку нафту оцінювати. Ясно, що зі знижкою до ICE Brent з доставкою в Китай, але з якою саме знижкою – ніхто сказати не може», – повідомив нафтотрейдер з Азії. За словами європейських трейдерів, забруднену нафту пропонували зі знижкою $10-20 за барель – у той час, як чистий Urals торгується по $74 за барель.
Як повідомляє агентство із посиланням на дані системи стеження за судами Refinitiv Eikon, в китайський порт Інкоу вже відправився зафрахтований Vitol танкер Suezmax Sonangol Rangel з 130 000 тонн брудної нафти. Другий танкер New Comfort, зафрахтований Unipec, завантажується 270 000 тонн Urals. За словами трейдерів, він прямуватиме в китайський порт Нінбо. Третій танкер – VLCC Amyntas, також Unipec – доставить ще 270 000 тонн брудної нафти в порт Інкоу.
Раніше, за даними ЗМІ литовська Orlen Lietuva повернула 2 танкери з російською брудною нафтою. Компанія не зазнала збитків адже російська нафта була замінена.
Проблеми з якістю російської нафти були зафіксовані концерном «Білнафтохім» увечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходить нафтопроводом «Дружба», перевищувало в десятки разів граничні значення за стандартом. У зв’язку з цим «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.
Про те, чи зможе Україна використати цю ситуацію із прибутком для себе, читайте у матеріалі Mind «Брудна справа: що робити з некондиційною російською нафтою».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].