Брудну російську нафту переправлять до Азії – ЗМІ

Брудну російську нафту переправлять до Азії – ЗМІ

Ймовірні покупці ставляться до цієї нафти з обережністю, адже невідомо, чи можливо її очистити

Брудну російську нафту переправлять до Азії – ЗМІ
Фото: pixabay

Торгові компанії Vitol і Unipec у травні відправлять близько 700 000 тонн брудної російської нафти в Азію, повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

За даними агентства, нафтотрейдери мають намір співпрацювати з незалежними китайськими переробниками.

Згідно з джерелами Reuters китайським нафтопереробникам, нещодавно була запропонована брудна російська нафта Urals.

У той же час, покупці поводять себе обережно, адже забруднену нафту потрібно зберігати в резервуарах і розбавляти кілька разів чистою нафтою, щоб зменшити вміст органічного хлору. Як зазначається, органічний хлор у сирій нафті може викликати корозію і пошкодити обладнання для переробки.

«Потрібно більше якісних тестів. Тоді буде зрозуміло, як саме можна переробити цю нафту, якщо це взагалі можливо», – повідомив агентству китайський трейдер.

Так, для торговців оцінка вартості нафти є найважчою частиною, оскільки ще не було прецеденту з торгівлі забрудненою нафтою. «Ніхто не знає, як таку нафту оцінювати. Ясно, що зі знижкою до ICE Brent з доставкою в Китай, але з якою саме знижкою – ніхто сказати не може», – повідомив нафтотрейдер з Азії. За словами європейських трейдерів, забруднену нафту пропонували зі знижкою $10-20 за барель – у той час, як чистий Urals торгується по $74 за барель.

Як повідомляє агентство із посиланням на дані системи стеження за судами Refinitiv Eikon, в китайський порт Інкоу вже відправився зафрахтований Vitol танкер Suezmax Sonangol Rangel з 130 000 тонн брудної нафти. Другий танкер New Comfort, зафрахтований Unipec, завантажується 270 000 тонн Urals. За словами трейдерів, він прямуватиме в китайський порт Нінбо. Третій танкер – VLCC Amyntas, також Unipec – доставить ще 270 000 тонн брудної нафти в порт Інкоу.

Раніше, за даними ЗМІ литовська Orlen Lietuva повернула 2 танкери з російською брудною нафтою. Компанія не зазнала збитків адже російська нафта була замінена.

Проблеми з якістю російської нафти були зафіксовані концерном «Білнафтохім» увечері 19 квітня. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук в нафті Urals, що надходить нафтопроводом «Дружба», перевищувало в десятки разів граничні значення за стандартом. У зв’язку з цим  «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.

Про те, чи зможе Україна використати цю ситуацію із прибутком для себе, читайте у матеріалі Mind «Брудна справа: що робити з некондиційною російською нафтою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті