Брат Путіна може бути причетний до відмивання $230 млрд – CBS

Брат Путіна може бути причетний до відмивання $230 млрд – CBS

Колишній працівник банку розповів про схеми з відмивання грошей, які існували в банку

Брат Путіна може бути причетний до відмивання $230 млрд – CBS
фото Shutterstock

Через Danske Bank – найбільший банк Данії і один із найреспектабельніших банків Європи – за останні 6–7 років було відмито приблизно $230 млрд російських грошей. Про це стверджує колишній менеджер середньої ланки цієї фінустанови Говард Вілкінсон в інтервʼю виданню  CBS.

Він називає причетним до масштабної схеми відмивання грошей двоюрідного брата російського президента Владіміра Путіна – Ігоря Путіна.

Як стверджує Вілкінсон, найбільшим бізнесом естонського філіалу Danske Bank у Таллінні було перетворення російських рублів з вельми сумнівним походженням на «чіткі, чисті, невідстежувані американські долари».

Щодня клієнти банку купували за російські гроші не менше $20 млн, при цьому банк, який зобов’язаний відстежувати, звідки гроші надходять і куди йдуть, ніяк ці суми не перевіряв, а операції здійснювалися дуже швидко.

Вілкінсон розповідає, що клієнтів банку нібито мав перевіряти спеціальний комітет. Але коли одного разу він сам захотів перевірити одну з компаній, яка активно здійснювала перекази коштів через банк, і запросив інформацію з платного публічного реєстру, то виявилося, що така компанія перебувала «у стані спокою» і не могла здійснювати жодних транзакцій.

Значною проблемою була участь у схемі з відмивання грошей родичів президента РФ Путіна.

«Здається, це був Ігор Путін, двоюрідний брат російського президента. Були посилання на ФСБ. ФСБ, я думаю, наступник КДБ. Це свого роду таємна поліція. Люди, які керують компанією, були пов’язані з кількома банками, які збанкрутували в Росії», – розповів Вілкінсон.

Екс-працівник банку зараз переховується в сільській місцевості, оскільки підозрює, що його можуть переслідувати.

«Сама природа людей, які відмивають гроші, ймовірно, означає, що вони не з тих, з ким ви хочете сходити в паб і випити пінту», – каже Вілкінсон.

Ігоря Путіна підозрювали і в інших російських схемах з відмивання грошей, але він завжди заявляв, що непричетний до цього, зазначає видання.

Нагадаємо: Danske Bank визнав, що його естонська філія брала участь у великій операції з відмивання коштів. Звинувачення у цій справі висунули 18 екс-співробітникам банку.

У грудні минулого року було здійснено перші арешти у справі Danske Bank.

Раніше ми писали, що сім'я Путіна відмивала гроші через естонський філіал найбільшого банку Данії. А коли працівники банку полетіли в Естонію розбиратися, їх попередили «не ходити поодинці вночі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті