Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
На сервіс таксі Lyft подали до суду за введення інвесторів в оману

На сервіс таксі Lyft подали до суду за введення інвесторів в оману

Компанія багато про що промовчала перед розміщенням акцій

На сервіс таксі Lyft подали до суду за введення інвесторів в оману
фото SiliconANGLE

Проти американського сервісу онлайн-таксі Lyft подано груповий позов: компанію звинувачують у замовчуванні певної інформації про проблеми на ринку, що призвело до омани інвесторів, які вклали гроші в акції Lyft, пише CNBC.

З часу ІРО компанії минуло два місяці, а її акції вже встигли впасти з $72 до $54,6 за штуку, внаслідок цього капіталізація компанії зменшилася на 20% – з близько $20 млрд на момент розміщення акцій до $16 млрд.

Менш ніж через два місяці після IPO сервісу таксі Lyft проти нього подано позов про введення інвесторів в оману. Ті, хто купив акції, на розміщенні оцінили збитковий Lyft в 10 річних виторгів, а зараз компанія коштує на 20% дешевше.

Колективний позов проти компанії подала бостонська Block & Leviton. Ця юридична фірма спеціалізується на подібних справах і, серед інших, брала участь в американському позові проти Volkswagen стосовно «дизельгейту».

Сторона звинувачення вважає, що Lyft штучно завищила свою оцінку перед розміщенням за рахунок неправдивої та неповної інформації. Зокрема, юристи стверджують, що Lyft надав неправдиві дані про частку на ринку в 39% в США, тоді як головний конкурент – Uber – вважає, що його частка 65%.

Також Lyft не попередив інвесторів про проблеми з водіями, які за кілька днів до ІРО влаштували добовий страйк, вимагаючи підвищення зарплати.

Компанія відмовилася від коментарів. Однак в заявці на IPO є як мінімум пункт про те, що бізнесу компанії може шкодити «неефективне залучення і утримання кваліфікованих водіїв».

Розміщення Lyft відбулося 28 березня. Ще перед IPO експерти попереджали, що ціна за збиткову компанію занадто висока, а її інвестори повинні розуміти, що прибутковим Lyft не буде мінімум кілька років.

Тим часом головний конкурент – Uber – також не може похвалитися вдалим ІРО: перший день для акцій Uber на біржі став провальним: капіталізація впала на $6 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті