Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Білорусь зняла обмеження на експорт бензину та дизпалива в Україну

Білорусь зняла обмеження на експорт бензину та дизпалива в Україну

Наразі білоруський внутрішній ринок повністю забезпечений якісним паливом

Білорусь зняла обмеження на експорт бензину та дизпалива в Україну
фото www.belneftekhim.by

Обмеження експорту білоруських нафтопродуктів, які вводилися в зв'язку з надходженням неякісної нафти з РФ, зняті. Про це повідомив глава концерну «Білнафтохім» Андрій Рибаков, передає «БЕЛТА».

«Заборона на експорт повністю знята, є тільки одне зобов'язання – це забезпечення внутрішнього ринку в повному обсязі», – сказав він.

Наразі білоруський внутрішній ринок повністю забезпечений якісним паливом.

«Регулювання експорту в ручному режимі «Білнафтохім» сьогодні не здійснює, експорт нафтопродуктів йде в автоматичному режимі, немає жодних обмежень», – додав глава концерну.

 Як повідомлялося, білоруська сторона 19 квітня заявила про різке погіршення якості російської нафти Urals, що надходить транзитом в ділянку магістрального нафтопроводу ВАТ «Гомельтранснафта Дружба». Вміст хлорорганічних сполук у нафті перевищував в десятки разів граничні значення за стандартом. Обидва білоруські нафтопереробні заводи – Мозирський НПЗ і ВАТ «Нафтан» – змушені були знизити завантаження потужностей і зазнали збитків. Нафта, що відповідає стандарту, надійшла на кордон Білорусі нафтопроводом «Дружба» 2 травня. Зараз «Нафтан», як і раніше, працює на неповному завантаженні.

Між тим агенство Reuters із посиланням на галузеві джерела повідомило, що наразі на заваді запуску «Дружби» стоїть проблема з евакуацією з трубопроводу брудної нафти. Вміст хлорорганіки в нафті повинен бути знижений до того, як сировина надійде на НПЗ, оскільки при високій концентрації речовина може пошкодити обладнання заводу. Для цього заражену нафту треба витіснити з трубопроводів і поступово підмішувати її до чистої сировини. Але НПЗ, який погодився забрати левову частку забрудненої сировини, повідомив про зупинку обладнання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті