Валютний ринок спокійно відреагував на розпуск Ради – замглави НБУ

Валютний ринок спокійно відреагував на розпуск Ради – замглави НБУ

Коливання є, але через репатріацію дивідендів та припливу нерезидентів в держоблігації

Валютний ринок спокійно відреагував на розпуск Ради – замглави НБУ
фото Shutterstock

Будь-яка істотна реакція на валютному ринку України на рішення президента Володимира Зеленського про розпуск Ради і проведення дострокових виборів відсутня. Про це заявив заступник глави Нацбанку Олег Чурій, передає Інтерфакс-Україна.

«Я не бачу реакції» на розпуск Ради «на внутрішньому ринку. Є коливання, але це навряд чи пов'язано з якимись політичними речами», – сказав він в кулуарах Шведсько-українського бізнес-форуму в Києві в четвер.

За словами Чурія, зараз виріс вплив такого фактора як репатріація дивідендів, так як затверджуються аудиторські звіти і зборів акціонерів приймають рішення про їх виплату.

З іншого боку, значущим фактором залишається приплив нерезидентів в держоблігації, в тому числі завдяки початку роботи через Clearstream.

«У нас курс визначається не рухом капіталу, як в розвинених країнах, а реальними експортно-імпортними, борговими операціями в цілому», – зазначив Чурій.

За його словами, з припливом нерезидентів складова ринку капіталу у впливі на ситуацію буде рости. «Тоді ми зможемо побачити такі коливання, як були вчора на ринку єврооблігацій України, де найбільш довгі папери просіли в ціні до 1%», – зазначив Чурій.

Як повідомлялось, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного президента Зеленського, під час якої він оголосив про розпуск Ради.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів. 

Сьогодні, 23 травня відповідний указ було опубліковано в «Урядовому кур’єрі».

Нагадаємо: на початку травня НБУ у межах валютної лібералізації підвищив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 до 12 млн євро на місяць.

Закон про валюту набув чинності 7 лютого 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті