Гройсман проситиме ВР прийняти його відставку

Гройсман проситиме ВР прийняти його відставку

Він додав, що виконуватиме свої обов’язки до створення нового уряду

Гройсман проситиме ВР прийняти його відставку
Володимир Гройсман
Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який написав заяву про відставку, попросить Верховну Раду звільнити його з посади. Після цього Кабмін буде продовжувати свою роботу, але вже в іншому режимі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Парламент повинен розглянути мою заяву про відставку, і я буду просити український парламент задовольнити мою заяву про відставку. Після того як парламент прийме мою відставку, Конституція й закони передбачають, що я продовжую працювати прем'єр-міністром до створення нового уряду, також продовжують працювати всі міністри», – сказав він.

Відповідаючи на уточнювальне питання про те, чи перебуватимуть він і міністри в статусі в. о. до цього часу, прем'єр сказав: «...після відставки ми продовжуємо працювати на своїх посадах».

Разом із тим Гройсман зазначив, що до відставки уряд працював у плановому режимі.

«Очевидно, що зараз ми переходимо в такий, я б сказав, антикризовий режим», – додав він.

«Якщо президент вважає, що з цим урядом він не може працювати, то для мене означає тільки одне: що той порядок денний, який важливий для країни, не буде реалізований. Це означає, що президент бере на себе відповідальність за порядок денний, і я вважаю, що таку можливість треба дати. Це не емоція, ця моя позиція», – сказав прем'єр.

Щодо рішення місії МВФ відстрочити роботу з Україною і позицію про те, що Україні, можливо, не потрібна більше фінансова допомога, Гройсман сказав: «Спалити резерви можна дуже швидко. Можу сказати, що зараз Україна перебуває по балансу в хорошому фінансовому стані. У нас вийшло накопичити $20 млрд валютних резервів, долар, ви бачили, був абсолютно стабільним. На єдиному казначейському рахунку близько 60 млрд накопичено, всі програми фінансуються... Моя стратегія полягала в тому, що ми взагалі повинні борги віддати... І це треба було продовжувати. Для МВФ  важливо, щоб при перегляді програми була засвідчена чітка політика, що далі робитиме держава».

Відповідаючи на уточнювальне питання про те, чи означає припинення роботи МВФ сумнів з боку фонду в політиці держави, Гройсман зазначив, що, коли «вони приїхали й почули про достроковий розпуск парламенту та дострокові вибори, це значить, що вони зупинилися і говорять наступне:«Ви вибирайте новий парламент, новий парламент вибере новий уряд, і ми далі говоритиме про продовження нашої співпраці». Хоча одночасно вони сказали, що готові до продовження співпраці».

Нагадаємо: невдовзі після інавгурації Володимира Зеленського прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав президента негайно внести нову кандидатуру на посаду прем'єра.

Як повідомлялося, директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс заявив, що фонд готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду, і зараз місія фонду продовжує «конструктивні» переговори з українською владою в Києві

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло