Рада не звільнила Гройсмана з посади прем'єр-міністра
За ухвалення відповідної постанови проголосували лише 63 депутати, тоді як необхідно 226 голосів

Сьогодні, 30 травня, Верховна Рада не змогла звільнити прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, що призвело б до відставки уряду.
За ухвалення відповідної постанови проголосували лише 97 депутатів, за необхідної кількості у 226 голосів. 63 депутати виступили проти, інші утримались.
«Відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 та частини другої статті 115 Конституції України, Верховна Рада України постановляє: прийняти відставку прем’єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича», – зазначається в постанові (10341), яку не зміг ухвалити парламент.
«Прем’єр-міністр України надіслав до Верховної Ради свою заяву про відставку 20 травня 2019 року», – сказав голова Верховної Ради Андрій Парубій, додавши, що згідно з процедурою парламент повинен розглянути питання про відставку голови уряду протягом 10 днів.
Зазначимо, що обговорюючи в парламенті питання відставки прем’єр-міністра, депутати вказували на те, що протягом трьох років, коли уряд очолював Гройсман, Кабінет міністрів жодного разу не звітував перед парламентом про свою діяльність, натомість надсилав депутатам друкований звіт про свою діяльність.
Варто також додати, що про свою відмову підтримати відставку Гройсмана заявили голови парламентських фракцій «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка» (БПП).
За словами народного депутата, голови фракції БПП Артура Герасимова, підтримувати практично відставку уряду в існуючих умовах було б «вкрай безвідповідально».
У ході обговорення парламентарі висловлювали обурення через відсутність президента Володимира Зеленського.
«Де президент? Це не іграшки – відставка уряду!», – обурився народний депутат з фракції Блоку Юлії Тимошенко Сергій Соболєв, додавши, що ця фракції підтримує відставку Гройсмана.
У відповідь на таке рішення парламенту прем'єр-міністр країни зазначив, що деякі депутати, що виступають з критикою діючого уряду, просто позують перед камерами.
«Деякі виступи є абсолютно штучними. Ми ж знаємо з вами один одного. Що ви позиціонуєте, дехто перед камерами, і хочете виглядати краще, ніж ви є насправді? Що ви сьогодні розповідаєте про вашу критику, якщо ви зовсім по-іншому діяли? Більше того, представники влади минулого! Я тільки три роки є прем’єр-міністром країни, в той час як дехто десятками років є у владі, і я сьогодні борюсь із тим, що саме ви створили – і конфлікт на Донбасі, і підірвали економіку, і знищили соціальну політику держави – і сьогодні ми маємо це все вигрібати після вас», – наголосив Гройсман.
Нагадаємо: невдовзі після інавгурації Володимира Зеленського прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав президента негайно внести нову кандидатуру на посаду прем'єра.
Детальніше про те, до чого призведе одномоментний розпуск парламенту і уряду – в матеріалі Mind «Усім спасибі, всі вільні»: з чого почалася каденція президента Володимира Зеленського».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].