АМКУ оштрафував «Скайпарк Груп» на 3 млн грн

АМКУ оштрафував «Скайпарк Груп» на 3 млн грн

«Скайпарк груп» не виконала обов’язкові для розгляду рекомендації від АМКУ

АМКУ оштрафував «Скайпарк Груп» на 3 млн грн
Фото: amc.gov.ua

Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету (АМКУ), за заявою мешканки Києва, розглянуто справу щодо будівництва автостоянки біля будинку № 16 ЖК «Park Land» на земельній ділянці, яка не належить забудовнику ТОВ «Скайпарк Груп», в результаті компанію було оштрафовано на 3 млн грн. Про це повідомляє прес-служба АМКУ. 

Заявниця повідомила, що, згідно інформації в рекламних буклетах та на сайті Товариства інформації, автостоянка має знаходитися на земельній ділянці, яка на праві приватної власності належить їй, і дозволу на розміщення автостоянки вона нікому не надавала.

У ході справи Забудовник повідомив, що є замовником будівництва будинків 9-17 ЖК «Park Land» та зазначив, що автостоянку в ЖК «Park Land» будувати не планував.

Згідно з інформацією сайту 3m2, земельну ділянку товариство планувало викупити у громадянки К., про що вело з нею переговори. Будувати на цій земельній ділянці ТОВ «Скайпарк груп» не планувало, планувало дозволити мешканцям ЖК Park Land паркувати на ній свої автомобілі. До громадянки К. ТОВ «Скайпарк груп» зверталося усно з пропозицією продажу ділянки, проте не було досягнуто домовленості щодо ціни.

АМКУ надав ТОВ «Скайпарк груп» обов’язкові для розгляду рекомендації, а саме: протягом 15-ти календарних днів з дня їх отримання припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції шляхом забезпечення потенційних споживачів повною, точною та достовірною інформацією. Проте ці рекомендації у встановлений строк виконані не були.

Справу було винесено на розгляд Тимчасової адміністративною колегієї АМКУ, яка у своєму рішенні визнала дії «Скайпар Груп»  недобросовісною конкуренцією у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання робіт, послуг цього суб'єкта господарювання. передбаченим статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Сума штрафу склала 3 млн грн.

Раніше повідомлялося, що АМКУ оштрафував Тігіпка за порушення під час придбання «Кузні на Рибальському». Недостовірна інформація була подана під час отримання дозволу на концентрацію Сергієм Тігіпком акцій «Заводу «Кузня на Рибальському» у 2018 році.

Нагадаємо: АМКУ відкрив справу через антиконкурентні дії НКРЕКП по «Роттердам+». НКРЕКП надавала частині виробників електроенергії переваги, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті