Карлоса Гона обвинувачують у крадіжці ще 11 млн євро

Карлоса Гона обвинувачують у крадіжці ще 11 млн євро

Внутрішня перевірка спільного підприємства Renault і Nissan в Нідерландах виявила вчинені Гонами підозрілі трансфери з рахунків альянсу

Карлоса Гона обвинувачують у крадіжці ще 11 млн євро
Карлос Гон
фото nissannews.com

Колишній глава французько-японського автомобілебудівного альянсу Renault-Nissan Карлос Гон підозрюється в скоєнні незаконних платежів з рахунків альянсу в розмірі 11 млн євро. Це показала внутрішня фінансова перевірка підприємств Renault і Nissan, передає DW.

Зазначається, що перевірка проводилася на спільному підприємстві Renault і Nissan в Нідерландах і її результати вже були представлені членам правління альянсу. Наступним кроком може стати прийняття юридичних заходів проти Гона в Нідерландах.

В Японії проти колишнього топ-менеджера Nissan Гона також висунуто звинувачення в тому, що за період між кінцем 2015 і серединою 2018 роки він переказав в цілому 15 млн євро з капіталу компанії на рахунок якогось підприємства, зареєстрованого в Омані.

Імовірно, третина цих коштів Гон використовував на особисті цілі, в тому числі на покупку дорогої яхти і інвестиції в підприємство його сина в США.

Крім того, слідство вважає, що Гон протягом років навмисно занижував дохід компанії Nissan в документах податкової звітності з метою перекласти на компанію власні фінансові втрати.

 Очікується, що судовий процес у його справі розпочнеться в Японії в 2020 році.

Нагадаємо: у листопаді за підозрою в шахрайстві та використанні активів у власних інтересах було заарештовано главу директорів компанії Nissan Карлоса Гона. 

Сам Гон провину не визнає. Він вважає, що його арешт став наслідком «змови й підступності» керівників Nissan. «Люди інтерпретували сильне лідерство як диктаторство, щоб позбутися мене», – каже він.

У березні 2019 року, після 108 днів під арештом, Карлоса Гона було звільнено з в’язниці під заставу майже $9 млн.

На початку квітня токійська прокуратура вчетверте арештувала Карлоса Гона.  

Наприкінці квітня його вдруге звільнили під заставу за $4,5 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло