Лавров розповів про перспективи зустрічі Зеленського та Путіна
Глав МЗС РФ вважає, що до переговорів треба, щоб Київ виконав домовленості, які буди досягнути в «нормандському форматі»

Говорити про організацію зустрічі президентів Росії і України Владіміра Путіна і Володимира Зеленського поки не доводиться. Про це в інтерв’ю «РБК» заявив очільник російського МЗС Сергій Лавров.
«Ми поки навіть не знаємо, яка політика буде у нового керівництва України у напрямку мінських домовленостей і в цілому в російському напрямку. Звідти лунають досить розмиті сигнали. Наприклад, що треба проводити референдум про те, чи відновлювати переговори з Росією», – сказав міністр.
Лавров каже, що «навіть не зрозумів, про які переговори йдеться», тому що переговори про Донбас в рамках Контактної групи і «нормандського формату» в Москві не вважають переговорами з Росією. Він зазначив, що Зеленський підтвердив переговори в «нормандському форматі».
«Ніби як це вже відзначено, але незрозуміло, з яких позицій і на чому буде базуватися продовження роботи« нормандської четвірки »(Росія, Україна, Франція та Німеччина). Якщо з чистого аркуша, то це не вийде», – прокоментував він пропозицію, яка пролунала з Києва щодо проведення референдуму про необхідність переговорів з Росією.
Щоб почати планувати нову зустріч в «нормандському форматі», треба спочатку виконати попередні домовленості, продовжив міністр.
«У «нормандському форматі» на рівні чотирьох лідерів за останні чотири роки були досягнуті конкретні домовленості про розведення сил і засобів в трьох конкретних пілотних районах на лінії зіткнення і про оформлення процедури вступу в силу закону про особливий статус Донбасу разом з проведенням на цих територіях виборів. І те й інше було предметом конкретних домовленостей лідерів. Вони доручили оформити ці домовленості на папері. До сих пір цього не зроблено. Тому перед тим, як збиратися в «нормандському форматі» в черговий раз, треба як мінімум з повагою поставитися до цього форуму і оформити в юридичному сенсі те, про що домовлялися раніше », – пояснив Лавров.
На уточнююче запитання РБК, чи можна уявити будь-яку дорожню карту того, що повинен зробити Київ, щоб Москва погодилася на прямі переговори, міністр відповів, що «є домовленості «нормандського формату», вони є «непорушною умовою руху вперед».
Як повідомлялось, раніше цього місяця Меркель провела телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним і його французьким колегою Еммануелем Макроном. Сторони обговорили майбутнє Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на сході України.
24 травня, відбулась розмова Ангели Меркель із Володимиром Зеленським. Сторони говорили про Мінські домовленості та Нормандський формат.
30 травня Зеленський зустрівся з міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Івом Ле Дріаном і Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом. Сторони, зокрема, сторони обговорили як відновити Мінський процес.
Як повідомлялось, 21 травня новопризначений глава АП Андрій Богдан розповів про плани Зеленського ініціювати референдум із питання переговорного процесу між Україною та Росією.
Пізніше Богдан заявив, що Росія є агресором, «але і з агресором теж треба розмовляти, тільки не здаючи наші території і наших людей».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].