Захворіло у світі
11,830,885
Померло у світі
544,215
Вилікувалось у світі
6,447,656
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Трамп радо введе нові мита проти КНР, якщо зустріч із Сі Цзіньпіном буде провальною – Мнучін

Трамп радо введе нові мита проти КНР, якщо зустріч із Сі Цзіньпіном буде провальною – Мнучін

Подальша політика щодо Китаю залежатиме виключно від зустрічі двох лідерів наприкінці червня

Трамп радо введе нові мита проти КНР, якщо зустріч із Сі Цзіньпіном буде провальною – Мнучін
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп прийматиме рішення щодо того, чи впроваджу ти нові мита н китайський імпорт після його зустрічі із своїм колегою з КРН наприкінці цього місяця в Японії. Про це заявив міністр фінансів Стівен Мнучін, передає CNBC.

За його словами, Трамп хоче визначитись, має китайський лідер намір іти «правильним шляхом» в межах угоди щодо зміни торгових і комерційних відносин між двома найбільшими економіками світу.

Трамп і сам раніше повідомляв,що прийматиме остаточне рішення з результатами зустрічі G20.

«Якщо Китай хоче прогресу в угоді, ми готові рухатись вперед на умовах, які ми поставили. Якщо Китай не хоче йти вперед, тоді президент Трамп буде радий ввести нові мита, щоб пере балансувати відносини», – сказав Мнучін.

Крім того, міністр фінансів США виділив низку питань, які можуть стати на заваді вирішенні конфлікту між країнами, серед яких маніпуляції валютою, яку здійснює Китай; китайський телекомунікаційний гігант Huawei; невигідна позиція американських компаній в КНР та інші.

Останнього разу лідери бачились в грудні 2018 року в Буенос-Айресі, за кілька місяців після початку торгового конфлікту. В той час Сі Цзіньпін та Трамп домовились призупинити заплановане підвищення мит та посилити зусилля під час переговорів. Протягом наступних кількох місяців не спостерігалось жодних загострень у відносинах, аж поки у травні американський президент несподівано заявив у Twitter, що його адміністрація обкладає митами китайські товари на загальну суму $200 млрд.

9-10 травня цього року відбулись торгові переговори між США і Китаєм. Хоча вони  і були досить продуктивними, проте залишили неврегульованими три ключових питання, через які країнам не вдалось досягти торгової угоди.

Нагадаємо: в ніч на 10 травня після провалу третього раунду переговорів між двома найбільшими економіками світу, Дональд Трамп більш ніж удвічі збільшив мита на китайський імпорт на суму $200 млрд.

Китай відреагував на запровадження штрафних мит на свої товари з боку США. Міністерство фінансів КНР оголосило про підвищення імпортних мит на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті