Захворіло у світі
962,977 осіб
Померло у світі
49,180 осіб
Вилікувалось у світі
202,935 осіб
Захворіло в Україні
804 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
«Group DF» Фірташа зловживає монопольним становищем – АМКУ

«Group DF» Фірташа зловживає монопольним становищем – АМКУ

Підприємства Group DF купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну

«Group DF» Фірташа зловживає монопольним становищем – АМКУ
Фото: pixabay.com

АМКУ 24 травня направив 4 компаніям з Group DF, яка належить Фірташу (3 заводи – виробники мінеральних азотних добрив та НФ Трейдінг Україна). Про це повідомляє голова Антимонопольного комітету (АМКУ) Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Facebook.

За попередніми висновками розслідування:

  • Група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив.
  • Зафіксовані факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.

Вартість газу становить близько 70% в собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (міндобривами) і став об’єктом зловживань з боку зазначених компаній.

Підприємства Group DF купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну. Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив.

Додатково до цього, протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва, через свідоме не проведення розрахунків за поставки газу. Юридично такі дії можно кваліфікувати як зловживання монопольним становищем через штучне обмеження виробництва добрив.

«Всі 4 компанії відповідача отримали матеріали із результатами розслідування і наразі надіслали клопотання про ознайомлення із матеріалами справи. Ймовірні наслідки справи не тільки накладення штрафу, але й здійснення примусового поділу хімічних активів групи.», – написав голова АМКУ.

Раніше повідомлялося, що ОПЗ повинен буде виплатити $250 млн компанії Фірташа. Суд легалізував в Україні рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо: Фірташа можуть екстрадувати до США вже в липні цього року. Подальша доля олігарха залежатиме від рішення, яке суд прийматиме 25 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію