Заступник голови АП розповів про економічну політику та євроінтеграцію
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Заступник голови АП розповів про економічну політику та євроінтеграцію

Зокрема про МВФ, ринок електроенергії та ліквідацію формули «Роттердам+»

Заступник голови АП розповів про економічну політику та євроінтеграцію
Заступник голови АП Олексій Гончарук
Фото: Facebook/Олексій Гончарук

Нова програма співпраці з МВФ може бути запущена вже в кінці року. Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Олексій Гончарук у інтерв’ю НВ Бізнес.

«Співпраця з МВФ дуже важлива для країни, за тим, як ми працюємо з Фондом, спостерігають всі без винятку системні інвестори в світі», – розказав Гончарук.

У Адміністрації президента почали думати над новою програмою з МВФ на 3−4 роки, яку можна б було запустити її в кінці року, якщо для цього будуть необхідні умови.

«Ми маємо непогану стартову базу: протягом останніх чотирнадцяти кварталів економіка стабільно, хоч і повільно, зростає. Маємо прийнятний рівень інфляції та зростання резервів. Протягом п’яти років поспіль зростаємо в рейтингу Doing Business. Маємо позитивне очікування на ринках. Тобто глобально інвестори очікують, що Україна буде рухатися у правильному напрямку, і очікування від нас позитивні. І цю ситуацію, в умовах добре підготовленої програми МВФ, можна використати для того, щоб здійснити економічний стрибок та стати «східноєвропейським тигром».  Але для цього нам треба влітку та восени дуже добре попрацювати для збереження фінансової стабільності», – відмітив Олексій Гончарук.

Також, заступник голови АП прокоментував ситуацію з введенням нового ринку електроенергії.

«Запровадження ринку електроенергії в існуючих умовах, на нашу думку, спричиняє надто багато ризиків через відсутність на ринку реальної конкуренції», – пояснив Гончарук.

Головною проблемою, на думку АП, є не зроблена ціла низка підготовчих дій для його запровадження, тому президентом внесено до Верховної Ради невідкладний законопроект про перенесення дати введення ринку електроенергії на рік.

Окрім того, Гончарук наголосив, що має бути ліквідовано формулу «Роттердам+».

«Якщо цього не станеться, для людей це буде сигналом, що нічого не змінилося. Загалом нам потрібно прагнути створити конкуренцію на енергетичних ринках, щоб випадки втручання держави в ціноутворення були мінімальними і потреби у подібних формулах не виникало», – прокоментував заступник голови АП.

Раніше повідомлялося, що МВФ повідомив, що готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду. Президент Володимир Зеленський 28 травня провів зустріч з представниками місії Фонду. Під час зустрічі обговорювали підготовку до укладання нового договору про співпрацю.

В той же час,більшість учасників засідання РНБО, яке було присвячене енергетичним викликам національній безпеці України та відбулося 31 травня, підтримали відтермінування впровадження ринку електричної енергії.

Український парламент 5 червня ухвалив закон, яким передбачає введення електричної енергії з 1 липня 2019 року. Окрім цього, має бути ліквідована формула «Роттердам+».

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський 11 червня запропонував парламенту внести зміни до закону про ринок електроенергії та до закону про альтернативні джерела енергії для відкладення запровадження ринку електроенергії на рік – з 1 липня 2019 на 1 липня 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті