Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Судові справи щодо націоналізації ПриватБанку загрожують фінансовій стабільності – Рожкова

Судові справи щодо націоналізації ПриватБанку загрожують фінансовій стабільності – Рожкова

Рішення судів у справі ПриватБанку загрожують майбутній співпраці з МВФ та рештою міжнародних фінансових організацій

Судові справи щодо націоналізації ПриватБанку загрожують фінансовій стабільності – Рожкова
Катерина Рожкова
Фото: УНІАН

Рішення українських судів у справі про націоналізацію ПриватБанку є ключовим викликом для фінансової стабільності України, розповіла заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова під час презентації звіту про фінансову стабільність України 18 червня. Про це повідомляє Громадське.

«Ключовий виклик для фінансової стабільності – ситуація з ПриватБанком», – заявила Рожова.

Вона зазначила, що рішення судів у справі ПриватБанку загрожують майбутній співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та рештою міжнародних фінансових організацій. Відсутність співпраці з МВФ поставить під загрозу фінансову стабільність України.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до НБУ та Кабінету міністрів щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Печерський суд Києва 20 квітня скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Нацбанк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 млрд грн. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

ПриватБанк 23 травня подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів». За даними позову, через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили $470 млрд протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

Нагадаємо: між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті