Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Чеські власники автівок Skoda і Volkswagen отримають понад $23 млн компенсації у зв’язку із «дизельгейтом»

Чеські власники автівок Skoda і Volkswagen отримають понад $23 млн компенсації у зв’язку із «дизельгейтом»

Суд постановив виплатити компенсацію 2 435 людям, але це лише перший позов, а загалом у Чехії скандал з викидами торкнувся 165 000 авто

Чеські власники автівок Skoda і Volkswagen отримають понад $23 млн компенсації у зв’язку із «дизельгейтом»
фото www.flickr.com/photos/blitz94

Празький окружний суд постановив, що ряд чеських власників автомобілів Skoda і Volkswagen мають  право на компенсацію в розмірі 533 млн крон ($23,30 млн) у зв’язку зі скандалом із шкідливими викидами. Про це із посиланням на рішення суду повідомляє Reuters.

Позов було подано компанією Safe Diesel від імені 2 435 людей.

Рішення, за яким Volkswagen має сплатити цю суму, відкрите для апеляцій, але лише на процедурних підставах.

«Це прорив для європейської філії компанії, – заявив адвокат Safe Diesel Франтішек Хонса. – Нам вдалось отримати ту ж компенсації, що і в Сполучених Штатах».

Автоконцерн Volkswagen у вересні 2015 року визнав, що обманув тести на викиди шкідливих речовин дизельними авто в США. Компанія сплатила понад 27 млрд євро ($31 млрд) штрафів за використання нелегального програмного забезпечення  для маскування своїх надмірних рівнів забруднення від своїх «дизелів».

В постанові празького суду від 22 березня (за інформацією видання вона раніше не оприлюднювалась) йдеться, що вимогу про компенсацію залишили в силі без судового розгляду, оскільки материнська компанія Skoda, концерн Volkswagen, не висунула жодних заперечень проти вимог в строк, встановлений судом.

Safe Diesel заявила, що збирає вимоги від більшого числа власників постраждалих автомобілів. Постанова стосувалося тільки перших 2 435 заявників, але, за словами фірми, наразі понад 7 000 осіб подали заявки на компенсацію.

Safe Diesel повідомила, що в Чеській Республіці скандал з викидами торкнувся 165 000 автомобілів.

Нагадаємо: у травні прокуратура Штутгарта повідомила про рішення накласти на Bosch штраф в розмірі 90 млн євро у зв’язку із дизельним скандалом.

Як повідомлялось, на початку минулого місяця німецька прокуратура оштрафувала Porsche, що входить до автоконцерну Volkswagen, на 535 млн євро за порушення, пов’язані з дизельним скандалом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті