«Коломойський буде вкладати великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він поки про це не знає» – Зеленський
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

«Коломойський буде вкладати великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він поки про це не знає» – Зеленський

Президент про відновлення Донбасу, енергетику, корупцію та курс на ЄС

«Коломойський буде вкладати великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він поки про це не знає» – Зеленський
Президент Володимир Зеленський
Фото: Євгенія Підгайна для Mind

На відновлення Донбасу після війни потрібно 300 млрд грн. Роботи з відновлення вже розпочаті на територіях Донецької та Луганської областей, які підконтрольні Україні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на зустрічи з представниками бізнесу.

Президент закликав бізнес долучатись до цього проекту у якості інвесторів чи благодійників. Він повідомив, що зустрічався з даного питання з бізнесменами Рінатом Ахметовим, Віктором Пінчуком та Ігорем Коломойським.

«Олігархи братимуть активну участь у відновленні Донбасу. Наприклад, пан Пінчук вже зараз забезпечить квартирами родини всіх 24-х військовополонених моряків і далі буде опікуватися проблемами і соціальною допомогою всіх військовослужбовців. З Рінатом Ахметовим ми дійшли згоди не лише про відміну формули Роттердам +, але й про те, що він вкладатиме в медицину на Донбасі і підтримуватиме регіон... Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає», – повідомив він.

Стосовно боротьби з корупцією, Зеленський зазначив, що вже є план та у наступні місяці буде відчутна різниця.

«Я розумію і поважаю незалежність суддів, але діючій судовій системі не вірять ні суспільство, ні інвестори. Тобто реформа останніх років не була успішною. Наша команда готує план подолання корупції в судах, і найближчим часом ми окремо його представимо. Почнемо з запуску антикорупційного суду», – зазначив він.

Зеленський наголосив, що підтримує приватизацію держактивів, а держава повинна стати сервісом для бізнесу, а не бути його конкурентом. За словами президента енергетична сфера дуже монополізована і також необхідно повернути довіру до Антимонопольного комітету (АМКУ) та Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Нагадаймо: Зеленський хоче перекроїти формулу «Роттердам+» на «Роттердам-». Президент ініціює відтермінування ринку електроенергії якомога швидше.

Раніше партія президента «Слуга народу» розробила план по боротьбі з корупцією. Він складається з 8-ми кроків, серед яких – «очищення» прокуратури, незалежність антикорупційних органів, а також грошова винагорода за виявлення корупції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті