Поставки китів у Китай скасовано: російських белух і косаток випускають в море після скандалу

Поставки китів у Китай скасовано: російських белух і косаток випускають в море після скандалу

У Примор'ї почалося транспортування косаток до місця випуску

Поставки китів у Китай скасовано: російських белух і косаток випускають в море після скандалу
фото VL.ru

З «Китової в'язниці» в Примор'ї фахівці почали транспортування косаток і білух до місця їх випуску в море. Про це повідомили російські ЗМІ.

З минулого року в світовій зоозахисні спільноті триває скандал щодо незаконного вилову рідкісних тварин. З літа по осінь 2018 року приватні компанії відловили 11 косаток і 90 білух і помістили їх в базу для адаптації. За свідченням зоозахисників, умови утримання тварин були жахливими, і вони почали хворіти і гинути.

На проблему звернула увагу світова громадськість. Зокрема, до президента РФ Владіміра Путіна з проханням випустити косаток звернулися багато знаменитостей, серед яких голлівудські актори Леонардо ДіКапріо, Едвард Нортон, Марк Руффало, Памела Андерсон, французький океанолог Жан-Мішель Кусто та ін. Кусто виступив з пропозицією долучитися в якості експерта у процес реабілітації тварин.

Зазначається, що тварин відвезуть на базу для морських ссавців в селі Інокентьєвка в Хабаровському краї, звідти їх випустять до Сахалінської затоки. Тварин вантажать за допомогою крана в спеціальні ванни, встановлені в фурах.

Транспортування до місця випуску тварин буде проводитися автомобільним і річковим транспортом та займе близько шести днів. Морським ссавцям доведеться подолати шлях у 1800 км.

Уточнюється, що в ході транспортування тварин буде супроводжувати команда з 70 осіб, до якої увійдуть тренери, науковці, ветеринарні лікарі, обслуговуючий персонал.

На момент написання замітки, за даними журналістів, фахівці вже завантажили шість білух і мінімум дві косатки.

У травні від прикордонного управління ФСБ по Приморському краю в суд надійшли документи у трьох справах про адміністративне правопорушення щодо порушення правил і вимог, які регламентують рибальство, стосовно юридичних осіб, які займалися виловом тварин. Суд уже визнав три компанії винними в порушенні правил рибальства і призначив штрафи від 28 до 56 млн рублів.

Як ми повідомляли, у Росії процвітає тіньовий бізнес – виловлених китів купує Китай для океанаріїв по $15 млн за тварину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті