ЄС планує створити «міні-СОТ» без США – ЗМІ

ЄС планує створити «міні-СОТ» без США – ЗМІ

Йдеться про можливість створення альтернативного арбітражного суду поза структурами СОТ

ЄС планує створити «міні-СОТ» без США – ЗМІ
фото www.wto.org

Євросоюз розробляє план дій на випадок, якщо США продовжать блокувати роботу Світової організації торгівлі (СОТ). Про це пише газета Welt am Sonntag, передає DW.

З внутрішніх документів ЄС і уряду Німеччини випливає, що комісар ЄС з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем і її співробітники обговорюють з рядом країн, що не входять в ЄС, можливості створення альтернативного арбітражного суду поза структурами СОТ.

Зокрема, Єврокомісія вже веде в зв'язку з цим переговори з Канадою, пояснює Welt am Sonntag, відзначаючи, що в разі успіху розроблений договір стане прикладом для аналогічних угод з іншими країнами. Згідно з проектом документа, який цитує видання, врегулюванням торгового спору повинні будуть займатися три людини, яких гендиректор СОТ відбере з числа колишніх членів Апеляційного органу організації.

Якщо Євросоюзу дійсно вдасться укласти такі договори з низкою країн, це може привести до створення окремої організації, свого роду «міні-СОТ», зазначає видання. Разом з тим в проекті договору з Канадою кілька разів підкреслюється, що мова йде тільки про тимчасове рішення.

Побоювання ЄС викликає, зокрема, те, що президент США Дональд Трамп раніше ввів штрафні мита на багато товарів з країн-партнерів по СОТ. Крім того, Вашингтон має намір не допустити, щоб інші члени організації могли визнати такі торгові бар'єри незаконними. З цією метою США перешкоджають призначенню нових суддів Апеляційного органу СОТ, в який повинні входити сім осіб. На даний момент він складається тільки з трьох суддів, при цьому термін повноважень двох з них закінчується в кінці 2019 року. Орган має право приймати рішення тільки якщо в його склад входять не менше трьох осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло