Російська делегація не братиме участь у виборах генсека ПАРЄ

Російська делегація не братиме участь у виборах генсека ПАРЄ

Російські парламентарі не збираються і в зал приходити, щоб зробити свою «неучасть максимально явною»

Російська делегація не братиме участь у виборах генсека ПАРЄ
фото www.flickr.com/photos/councilofeurope

Делегація Росії не братиме участь у виборах генсека ПАРЄ і не прийде в зал вранці 26 червня до підтвердження повноважень. Про це заявив журналістам глава делегації РФ Петро Толстой, передає «Інтерфакс».

«Я думаю, що ми навіть в зал не прийдемо. Нехай нам підтвердять повноваження, і ми проголосуємо за генсека і будемо далі працювати», – сказав він.

За його словами, делегація планує не приходити в першій половині дня в ПАРЄ, щоб не брати участь у голосуванні, оскільки повноваження будуть підтверджуватися тільки на початку другої частини пленарного засідання, о 15:30 за Страсбурзьким часу.

Толстой пояснив, що на другу частину пленарного засідання ПАРЄ (вечірнє засідання) в середу після перерви делегація точно прийде в зал.

«Моя позиція: зробити нашу неучасть у виборах генсека до відновлення наших повноважень максимально явним. Як ми можемо це зробити при таємному голосуванні? Тільки відсутністю в залі і в будівлі», – сказав віце-спікер Думи.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, раніше ПАРЄ ухвалило рішення про повернення російської делегації до роботи в асамблеї. В той же час українській делегації вдалося тимчасово заблокувати  обрання віце-головою ПАРЄ росіянина Леоніда Слуцьуого.

Про своє розчарування рішенням ПАРЄ заявив президент Володимир Зеленський. 

Голова української парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що українська делегація припинить участь в роботі сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) окрім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.

Більше про ситуацію в ПАРЄ і відповідність української позиції Mind розповів екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло