Низка американських компаній відновила співпрацю з Huawei попри заборону

Низка американських компаній відновила співпрацю з Huawei попри заборону

Такі компанії використовують лазівку, яка дозволяє їм поставляти свою продукцію, яка вироблена на їхніх потужностях за межами США, і надалі

Низка американських компаній відновила співпрацю з Huawei попри заборону
фото www.flickr.com/photos/cryptocurrencynews

Низка американських компаній продовжує співпрацю Huawei Technologies навіть після внесення китайської компанії до «чорного списку». Про це повідомляє Investing.

На думку видання, такі компанії, як Micron Technology Inc і Intel Corp відновили поставки Huawei, використовуючи лазівку в законі. Як виявляється, американські технологічні продукти не обов’язково є американськими.

«Для забезпечення відповідності, Micron негайно призупинив поставки до Huawei і почав огляд продуктів Micron, що продаються компанії Huawei, щоб визначити, чи підлягають вони встановленим обмеженням. Завдяки цьому огляду ми вирішили, що ми зможемо законно відновити доставку підмножини поточних продуктів, оскільки вони не підпадають під дію правил адміністрування експорту та обмежень щодо списків підприємств», – сказав генеральний директор Micron Санджай Мехротра.

Утім, він не уточнив, що саме і в якій кількості вважається в компанії вищезгаданою «підмножиною».

Між тим, чиновники Міністерства торгівлі та Білого дому розчаровані тим, що певні компанії відновили співпрацю з Huawei.

Якщо брати до уваги Micron, значна частина її об’єктів розташована за межами США, наприклад, у Тайвані, Сінгапурі, Японії та Китаю . Іншими словами, більшість продукції компанії виготовляється не в Америці. Це, своєю чергою значить, що ця частина продуктів може бути звільнена від заборони Трампа.

Нагадаємо: Трамп, який почав торгову війну з Китаєм, загострив її кілька тижнів тому, коли вніс Huawei до «чорного списку», звинувативши його в шпигунстві. В результаті цілий ряд виробників комп'ютерних чипів і інтернет-концерн Google обмежили або повністю припинили співпрацю з Huawei.

Пізніше виконувач обов'язків глави адміністративно-бюджетного управління Білого дому Рассел Войт запропонував президенту США Дональда Трампа відстрочити виконання ключових положень про заборону на обладнання китайських компаній Huawei і ZTE на термін від двох до чотирьох років, щоб не нашкодити американському бізнесу.

Як повідомлялось, минулого тижня Мінторгівлі США додало ще п’ять китайських компаній до «чорного списку». Відповідно американські компанії несуть більші втрати. Це змушує їх шукати способи обійти заборону.

Утім Futurewei Technologies, науково-дослідницький підрозділ китайської компанії Huawei Technologies, що базується в Кремнієвій долині, став відокремлюватися від батьківської компанії в зв'язку з внесенням її Міністерством торгівлі США в «чорний список»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло