На УЕБ пройшов перший аукціон з продажу електроенергії

На УЕБ пройшов перший аукціон з продажу електроенергії

Перші два аукціони пройшли у формі спеціальної сесії

На УЕБ пройшов перший аукціон з продажу електроенергії
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 27 червня, на Українській енергетичній біржі (УЕБ) пройшли перші аукціони з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами для запуску роботи нової моделі ринку з 1 липня. Про це пише прес-служба УЕБ.

Перші два аукціони пройшли у формі спеціальної сесії згідно з Положенням про покладення спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

На аукціоні для забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізував 4 144 824 МВт-год. електроенергії базового навантаження по ціні 566,70 грн за МВт-год без ПДВ , а ПрАТ «Укргідроенерго» реалізував 138 000 МВт-год. електроенергії пікового навантаження по ціні 673,76 грн за МВт-год. без ПДВ.

На аукціоні з продажу електроенергії для компенсації технологічних втрат електричної енергії на передачу/розподіл ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізував ще 828 816 МВт-год електричної енергії за граничною ціною 566,70 грн за МВт-год. без ПДВ.

Таким чином на перших аукціонах ДП «НАЕК «Енергоатом», головний виробник електроенергії в Україні, реалізував майже 5 млн МВт-год електроенергії базового навантаження.

Нагадаємо: НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення. Компенсувати збитки від продажу електроенергії для населення хочуть за рахунок «Енергоатому», а не ДТЕК Ахметова.

Раніше повідомлялось, що Міненерго хоче покласти спеціальні зобов’язання на «Укргідроенерго» та «Енергоатом».

Також, НКРЕКП, внесла зміни в правила купівлі-продажу електроенергії що запускаються з 1 липня, у сегментах нового оптового ринку е/е, змінивши формулу розрахунку граничних цін на цих сегментах, так званих «prices cap».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло