Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Ощадбанк здобув перемогу на 100 млн грн у Верховному суді

Ощадбанк здобув перемогу на 100 млн грн у Верховному суді

ТОВ «Укркава» - боржник Ощадбанку, що понад три роки не виконує взяті на себе зобов’язання

Ощадбанк здобув перемогу на 100 млн грн у Верховному суді
Фото: Facebook/Ощадбанк

Ощадбанк 2 липня 2019 року на рівні Великої Палати Верховного Суду довів свою правову позицію щодо незаконного визнання виконавчого напису на суму понад 100 млн грн таким, що не підлягає виконанню. Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку.

ТОВ «Укркава» – боржник Ощадбанку, що понад три роки не виконує взяті на себе зобов’язання, намагалось уникнути відповідальності за невиконання зобов’язань щодо повернення отриманого ним кредиту.

Господарський суд Одеської області та Одеський апеляційний господарського суду  прийняли рішення на користь боржника про визнання виконавчого напису, яким звернено стягнення на будівлі та споруди заводу з виробництва розчинної кави та кавових виробів, що належать на праві власності ТОВ «Укркава», таким, що не підлягає виконанню.

Під час судового розгляду було піднято такі основоположні питання як безспірність вимог при вчиненні виконавчого напису та строки, протягом яких виконавчий напис може бути вчинено.

Однак, Ощадбанк зміг вибудувати правову позицію, що дозволила переконати Верховний Суд у незаконності ухвалених судами попередніх інстанцій рішень.

Так,  колегією суддів Великої Палати Верховного Суду було скасовано судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій та постановлено нове рішення, яким ТОВ «Укркава» відмовлено у позові про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, в повному обсязі.

Нагадаємо: у травні 2019 року Ощадбанк звернувся з позовом до ТОВ «Іст Оілс Україна», ТОВ «Агроінвестгруп», ТОВ «Фінагро» про стягнення $10,95 млн та 16,8 млн грн за договором кредитної лінії. Раніше Ощадбанк видав кредит на $22 млн фірмам бізнесменів у розшуку. Ощадбанк заявив, що надав кредит до того як бізнесменів оголосили у розшук. Позови проти «Агроінвестгруп» подали низка аграрних компаній (зокрема, Soufflet, Bunge, Quadra Commodities, «Дельта Вілмар», «Греін Експорт»), а також Таскомбанк і Райффайзен Банк Аваль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті