Boeing може втратити статус провідного виробника літаків

Boeing може втратити статус провідного виробника літаків

Airbus наступає своєму американському конкуренту на п’яти

Boeing може втратити статус провідного виробника літаків
фото boeing.mediaroom.com

Airbus вже найближчим часом може обігнати Boeing та відібрати у свого конкурента титул провідного виробника авіалайнерів у світі. Про це повідомляє CNA.

Boeing повідомила про поставку 239 літаків в 2019 році, що на 37% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Тим часом, з той самий період Airbus відзвітував про поставку 389 літаків, що на 28% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Якщо ця тенденція триматиметься і надалі, Airbus зможе відібрати у свого конкурента титул найбільшого у світі виробника літаків.

Значний спад постачань Boeing підтверджує, наскільки сильно криза з 737 MAX вплинула на стан справ у компанії.

Поставки літаків прив’язані для прибутків компанії та ретельно контролюються Уолл-стріт. Провідні аналітики скоротили прогноз прибутку для Boeing у зв’язку із двома авіатрощами, які зупинили поставки і змусили компанію тримати літаки у себе після їх виробництва.

Нагадаємо: компанія Boeing потрапила до гучного скандалу після двох смертельних авіакатастроф. Літак Boeing-737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс з Аддіс-Абеби до Найробі, зазнав аварії 10 березня в 60 км на схід від столиці Ефіопії. Авіакатастрофа забрала життя 157 осіб. Ця катастрофа стала другою катастрофою літака цього типу за півроку: наприкінці жовтня 2018 року Boeing-737 Max 8 індонезійської компанії Lion Air впав у море Яванця незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 осіб, що перебували на борту.

Президент корпорації Boeing Денніс Мюленбург визнав, що причиною падіння двох літаків Boeing 737 MAX 8 в Індонезії та Ефіопії стала відмова програмного забезпечення.

Попередній звіт у справі про катастрофу літака в Ефіопії показав, що пілоти дотримувалися всіх інструкцій виробника, але це не запобігло катастрофі. Більшість країн світу, включаючи США, заборонили експлуатацію Boeing 737 MAX до закінчення розслідування.

Як повідомило у травні видання WSJ, Boeing визнала, що ще за рік до першої катастрофи літака 737 Max знала про проблеми з системою оповіщення про несправність датчиків в літаках цієї моделі.

Пізніше американський авіабудівний концерн також повідомив про знайдені дефекти в програмному забезпеченні симулятора польотів для літаків серії Boeing 737 MAX

Як повідомлялось, у червні під час авіасалону в Ле-Бурже американський авіавиробник Boeing в перший день суттєво програв в одвічній боротьбі з головним конкурентом на ринку авіалайнерів – європейською Airbus. 17 червня Boeing не оформив жодного нового замовлення, тим часом Airbus отримала замовлення на 123 літаки, втратила велике замовленнявключаючи переоснащення. Утім вже наступного дня іспано-англійська International Airlines Group (IAG), що володіє такими авіакомпаніями, як British Airways, Aer Lingus і Iberia підписала лист про наміри, який передбачає поставку 200 літаків Boeing у період з 2023 по 2027 рік, в тому числі на 10 одиниць моделі 737-8 і 737-10. 

Днями стало відомо, що Boeing  на літаки 737 Max – саудівський лоукостер Flyadeal скасував замовлення на 30 літаків даної моделі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло