Захворіло у світі
1,204,782 особи
Померло у світі
64,849 осіб
Вилікувалось у світі
247,844 особи
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Чисельність працездатного населення в Україні знизиться на третину до 2050 року – МВФ

Чисельність працездатного населення в Україні знизиться на третину до 2050 року – МВФ

Причинами скорочення населення країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи є низька народжуваність та еміграція

Чисельність працездатного населення в Україні знизиться на третину до 2050 року – МВФ
фото www.flickr.com/photos/worldbank

Населення країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (CESEE), за винятком Туреччини, значно скоротиться протягом наступних 30 років через низьку народжуваність та еміграцію. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Зазначається, що країни Центральної та Східної Європи зіштовхуються з серйозним демографічним тиском. Чисельність населення працездатного віку швидко скорочується після того, як досягло свого піку кілька років тому, і очікується подальше його зниження. Еміграція загострила проблему пропозиції робочої сили і прискорення старіння, оскільки емігранти, як правило, більш молодого віку та більш освічені, ніж ті, які залишаються в своїх країнах.

В країнах CESEE (за виключенням Туреччини) очікують скорочення працездатного населення на 10% до 2030 року на 26% до 2050 року, навіть якщо враховувати законодавче підвищення пенсійного віку.

«Болгарія, Латвія, Польща та Україна, за прогнозами, зіштовхнуться з найгіршим скороченням робочої сили, понад 30% до 2050 року», – йдеться у звіті Фонду.

Чисельність працездатного населення в Україні знизиться на третину до 2050 року – МВФ

В документі також наголошується, що деякі країни використовували політику внутрішньої міграції для вирішення сезонної нестачі робочої сили. Наприклад, Чехія. Польща та Словаччина нещодавно спростили процедури для іноземних працівників з окремих країн, які не входять в ЄС (особливо з України).

Демографічні зміни знизять темпи росту в усіх країнах CESEE (за виключенням Туреччини). В перерахунку на душу населення, середньорічний ріст в регіоні CESEE в період з 2020 по 2050 роки буде нижчим приблизно на 0.6 п.п, що призведе до загального зниження рівня виробництва на 17%.

«Болгарія та Україна відчують найбільший вплив на ВВП, однак з різних причин. У випадку з Болгарією драйвером є погані перспективи для пропозиції робочої сили, для України важливими є як трудові ресурси так і загальна факторна продуктивність (TFP), зважаючи на збільшення долі працівників старшого віку в її населенні», – йдеться у доповіді.

Найменше постраждають Південно-Східна Європа та Сербія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію