НКРЕКП оштрафувала «Укренерго» на 1,7 млн грн

НКРЕКП оштрафувала «Укренерго» на 1,7 млн грн

«Укренерго» лише частково врахував зауваження регулятора, про що була проінформована НЕК, проте станом на 26 липня не виправила ситуацію

НКРЕКП оштрафувала «Укренерго» на 1,7 млн грн
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала НЕК «Укренерго» на 1,7 млн ​​грн за порушення умов та правил здійснення діяльності з передачі електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно обгрунтуванням до проекту рішення, в поданому в НКРЕКП доопрацьованому звіті про оцінку відповідності генеруючих потужностей «Укренерго» лише частково врахував зауваження регулятора, про що НЕК була проінформована, однак станом на 26 липня не подала нову версію документа з урахуванням всіх побажань комісії.

Крім цього, перевіркою встановлено відсутність низки щотижневих звітів з боку «Укренерго», а також відсутність надання в зазначені терміни акту прийому-передачі виконаних робіт з налаштування стандартних програмних продуктів відповідно до вимог нормативно-правових актів та акту введення в промислову експлуатацію Market management system (ММS, спрямована на забезпечення роботи балансуючого ринку).

Ще одним порушенням зазначено відсутність у НКРЕКП станом на 26 червня запиту «Укренерго» на сертифікацію оператора системи передачі.

Відповідно до прийнятого на засіданні комісії рішенням, «Укренерго» зобов'язане до 15 липня подати належним чином завірену копію акта введення в експлуатацію версії 1.0 інформаційної системи ММS і до 25 жовтня – версії 2.0, до 1 серпня – надати комісії доопрацьований з урахуванням її зауважень звіт про оцінку відповідності генеруючих потужностей.

Крім того, починаючи з 15 липня «Укренерго» зобов'язане забезпечити надання НКРЕКП щотижневого звіту щодо впровадження ММS, а також щомісячного звіту про виконання заходів з реорганізації оператора системи передачі і по сертифікації.

Нагадаємо: 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази.

Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.

Про особливості нового ринку читайте в матеріалі Mind: « Новий енергоринок: як Рінат Ахметов переграв Ігоря Коломойського «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті