Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
«Газпром» різко збільшив обсяги транзиту через Україну до ЄС – «Укртрансгаз»

«Газпром» різко збільшив обсяги транзиту через Україну до ЄС – «Укртрансгаз»

Обидві нитки газопроводу «Північний потік» зупинились на ремонт до кінця липня

«Газпром» різко збільшив обсяги транзиту через Україну до ЄС – «Укртрансгаз»
фото www.facebook.com/utg.ua

Російський «Газпром» через зупинку на ремонт двох ниток обхідного газопроводу «Північний потік» збільшив обсяги транзиту газу до ЄС через українську ГТС на 25%, або на 60 млн кубометрів на добу. Про це у Facebook повідомило АТ «Укртрансгаз».

Станом на ранок 17.07.2019 заявка на транзит складає 300,2 млн куб. м/добу, таким чином словацький напрямок завантажиться на 99% (через міждержавну точку ГВС Ужгород).

При цьому існуючі вільні потужності ГТС України дозволяють додатково перекачувати до країн Європи обсяги газу, що еквівалентні максимуму «Північному потоку – 2» та умовному «Північному потоку – 3» разом взятим, наголошується у повідомленні.  

Очевидною перевагою української ГТС, на думку «Укртрансгазу», є її гнучкість та розгалуженість, які дають можливість проводити ремонтні та регламентні роботи без зупинки транзиту.

Глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв у Facebook написав, що з огляду на те, що через ремонт російський газопровід зовсім не працюватиме до кінця липня, «українська ГТС готова до пропорційного збільшення транзиту».

«Важливо розуміти – жоден з «обхідних» маршрутів не володіє гнучкістю та запасом потужності, який є у нашої системи. Це ще один привід для європейських споживачів добре зважити – що вигідніше: користуватися надійною наземною інфраструктурою української ГТС, чи інвестувати в будівництво підводних газопроводів, які складні та дорогі в ремонті, не мають належного резервування та повністю залежать від політичних примх Кремля», – наголосив він.

Нагадаємо, як повідомляв Mіnd, 10 липня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв запропонував два варіанти вирішення проблеми транзиту газу через Україну: збереження поточних контрактів для подальшого обговорення, або консорціум.

Також раніше повідомлялося, що підготовка до повного припинення транзиту російського газу з початку 2020 року опинилася під загрозою через приголомшливе падіння власного видобутку газу, зокрема в підконтрольній «Нафтогазу» компанії «Укргазвидобування».

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко повідомив, що питання транзиту газу в Європу по території України буде обговорюватися на високому рівні в вересні із залученням представників Європейської комісії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті