Старт нового ринку е/е скасував регуляторні обмеження імпорту електроенергії в Україну
Збільшенню обсягів наявних резервів потужності в енергосистемі значно сприятиме повномасштабний запуск ринку допоміжних послуг

Старт нового ринку електроенергії відкрив можливість імпорту електроенергії в Україну, скасувавши регуляторні обмеження. Вже з першого дня роботи нового ринку став можливим імпорт електроенергії в «острів Бурштинської ТЕС», зокрема, зі Словаччини. Про це повідомляє прес-служба НЕК «Укренерго».
Вже з 15 липня в «острів» почалися імпортні поставки з Угорщини. Станом на 17 липня в «острів Бурштинської ТЕС» імпортовано майже 97 млн кВт∙год електроенергії, з них 92,6 млн кВт/год – зі Словаччини і 4,2 млн кВт/год – з Угорщини.
Крім того, з 10 липня розпочався імпорт електроенергії з Білорусі, який на сьогодні сумарно становить 6,8 млн кВт/год.
«Саме імпортні поставки наразі є важливою передумовою для створення реальної конкуренції на вітчизняному ринку електроенергії», – йдеться у повідомленні.
Також, це дозволяє збільшити обсяги заявок від надавачів послуг з балансування на балансуючому ринку. Адже через підвищення конкуренції на ринку на добу наперед (РДН), вітчизняні виробники виставили нерозпродану частину виробленої електроенергії на внутрішньодобовому ринку (ВДР) та балансуючому ринках (БР).
Збільшенню обсягів наявних резервів потужності в енергосистемі України значно сприятиме повномасштабний запуск ринку допоміжних послуг як сегменту нового ринку електроенергії.
Нагадаємо: 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками, експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази.
Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.
Про особливості нового ринку читайте в матеріалі Mind: «Новий енергоринок: як Рінат Ахметов переграв Ігоря Коломойського».
Як повідомлялось, глава «Укренерго» повідомив, що після запуску нового ринку ціни на електроенергію для промисловості зросли на 30%. Проте пізніше НКРЕКП заявила, що електроенергія для бізнесу здешевшає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].