Електроенергія для бізнесу здешевіє – НКРЕКП

Електроенергія для бізнесу здешевіє – НКРЕКП

В Нацкомісії з тарифів прогнозують зниження цін для непобутових споживачів

Електроенергія для бізнесу здешевіє – НКРЕКП
фото www.flickr.com/photos/tinripp

З 1 серпня вартість електроенергії для непобутових споживачів знизиться. Про це заявила глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко, передає Ліга.нет.

За її словами, вартість електроенергії знизиться в слідстві перегляду тарифу для оператора системи передачі (ОСП) – «Укренерго», затвердженого комітетом Верховної Ради з ПЕК 12 липня.

«Після старту роботи нового ринку електроенергії енергосистема, працювала в штатному режимі, перерв в енергопостачання не відбувалося, споживачі не помітили погіршення якості поставки. При цьому почали працювати всі сегменти нового ринку», – сказала вона.

Нагадаємо: 1 липня, в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази.

Із впровадженням нового ринку в Україні функціонуватиме єдиний балансуючий ринок, організований оператором системи передачі – «Укренерго» з метою забезпечення достатніх обсягів потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва, споживання, експорту та імпорту електроенергії. Він створюється також з метою врегулювання системних обмежень в об’єднаній енергетичній системі України та фінансового врегулювання небалансів електроенергії.

Про особливості нового ринку читайте в матеріалі Mind: «Новий енергоринок: як Рінат Ахметов переграв Ігоря Коломойського».

Як повідомлялось, глава «Укренерго» повідомив, що після запуску нового ринку ціни на електроенергію для промисловості зросли на 30%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло