«Транснєфть» вигадала куди подіти запаси брудної нафти

«Транснєфть» вигадала куди подіти запаси брудної нафти

Компанія планує підмішувати її до чистої і продавати з дисконтом, російські нафтокомпанії цю ідею не підтримали

«Транснєфть» вигадала куди подіти запаси брудної нафти
фото druzhba.transneft.ru

Російська трубопровідна компанія «Транснєфть» планує почати підмішувати нафту з високим вмістом хлорорганіки в чисті потоки з наступного тижня, щоб поступово очистити систему нафтопроводів. Про це повідомляє Reuters із посиланням на галузеві джерела.

Надходження російської нафти з підвищеним вмістом хлорорганіки в квітні привело до припинення транзиту в Європу нафтопроводом «Дружба». Забруднена нафту прийшла в трубопровід зі станції Лопатино в Самарській області. В ході розслідування інциденту затримано понад 10 осіб.

Частина забрудненої нафти була витіснена з території Білорусії назад в Росію, частина залишилася в європейських нафтопроводах і сховищах, частина була відвантажена на експорт, включаючи в Азію, через балтійський порт Усть-Луга.

Днями на нараді в Міненерго РФ нафтокомпанії і «Транснєфть» не змогли знайти компроміс щодо можливих варіантів очищення трубопровідної системи від забрудненої нафти, повідомляє видання.

За його даними, під час наради «Транснєфть» запропонувала компаніям схему поступового підмішування некондиційної нафти в чистий потік, що призведе до зростання рівня вмісту хлорорганіки до 5 ppm з приблизно 1 ppm зараз в Приморську і Новоросійську, 3,5 ppm – в Усть-Лузі.

Згідно техрегламенту, прийнятому країнами ЄАЕС, з 1 липня зміст органічних хлоридів у нафті не повинен перевищувати 6 ppm.

Підмішувати брудну сировину «Транснєфть» планує з наступного тижня, що призведе до зміни якості нафти Urals з відвантаженням з портів Новоросійськ, Усть-Луга і Приморськ, а також в сировину, що відвантажується на НПЗ в центральній частині Росії.

Підвищений вміст хлорорганіки збережеться принаймні до середини 2020 року, а може затягнутися і до 2021-го.

Нафтокомпанії РФ не погодилися із запропонованою схемою, оскільки, на їхню думку, зростання вмісту органічних хлоридів у нафті зробить негативний вплив на її вартість, а також вимагатиме додаткових технічних рішень від НПЗ.

За даними одного з джерел видання, зараз компанії продумують альтернативні варіанти вирішення проблеми, які вони хочуть запропонувати Міненерго РФ.

«Цю нафту можна продати зі знижкою. Охочих знайдеться чимало. Такий нафтою можна топити, її можна і розмішувати, але потрібен дисконт», – сказало воно.

«Змішувати чисті і брудні барелі – погана ідея, марна трата продукту. Є багато варіантів, що можна з цією нафтою зробити. У нас є пропозиції, ми їх висловимо», – додало інше джерело.

Проте ще одне джерело в нафтокомпанії РФ відзначає, що схема очищення трубопроводів вже узгоджена «Транснєфтью» і Міненерго, і оскільки підвищення вмісту хлорорганіки знаходиться в межах граничних значень техрегламенту ЄАЕС, то плани трубопровідної монополії навряд чи зміняться.

Нагадаємо: «Транснєфть» обіцяла, що компенсує збитки від забрудненої нафти всім, хто доведе реальні збитки.

Як повідомлялося, міжнародні торговельні компанії не можуть позбутися забрудненої російської нафти, оскільки кінцеві споживачі відмовляються її приймати.

Днями Reuters стало відомо, що в період, коли відбулось найбільше за останні десятиліття забруднення російської нафти, «Транснєфть» видавала сертифікати якості постачальнику брудної нафти  не рідше ніж одного разу на день, а в більшості випадків – частіше

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті