Москва заблокувала обмін полоненими у співвідношенні 208 на 69 без правової очистки – Безсмертний

Москва заблокувала обмін полоненими у співвідношенні 208 на 69 без правової очистки – Безсмертний

Обмін міг відбутись уже 19 липня, тепер процес може затягнутись на кілька днів або місяців

Москва заблокувала обмін полоненими у співвідношенні 208 на 69 без правової очистки – Безсмертний
Роман Безсмертний
Фото Facebook

Під час мінської зустрічі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з представниками Росії була досягнута домовленість про початок правової очистки осіб, які увійшли до списків для обміну. Про це повідомив представник України в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ у Мінську Роман Безсмертний, передає РБК-Україна.

Так, досягнута домовленість щодо початку процедури обміну військовополоненими і засудженими особами у співвідношенні 208 на 69.

«У ТКГ відбулось пленарне засідання усіх чотирьох підгруп за участю посередників ОБСЄ, яке вів Мартін Сайдік. Найважливіше, що досягнуто домовленості щодо початку процедури обміну військовополоненими і засудженими особами у співвідношенні 208 на 69», – заявив Безсмертний.

З його слів, проведення обміну могло відбутись у п’ятницю, 19 липня.

«Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала відповідне число. Ми могли навіть сьогодні зробити цей обмін. Це було підтримано навіть представниками з ОРДЛО, але цьому заперечив Кремль, представники Москви. Тому домовлено проводити процедуру правової очистки. Я не зупиняюсь на цьому терміні. До цих 208-ми і 69-ти осіб відносяться особи з різною категорією правової очистки. Десь це буде декілька днів, по комусь це буде, можливо, декілька місяців. Але ця процедура запущена», – додав Безсмертний.

Нагадаємо: 17 липня на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську було підтверджено списки для обміну. Прес-секретар представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер відзначила, що в гуманітарній підгрупі підтверджено місцезнаходження 69 наших громадян, «яких ми прагнемо звільнити».

Уповноважений Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна готова в будь-який момент провести обмін полоненими з РФ.

Нагадаємо: 9 липня президент Зеленський підписав указ №504/2019, яким уповноважив Романа Безмертного «представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи».

Пізніше стало відомо, що Зеленський підписав указ про призначення Романа Безсметрного до складу делегації переговірників у Мінську, не порадившись про це із ним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті