Понад 50 компаній планують перенести своє виробництво з Китаю на тлі торгової війни між США та КНР
Тікають з країни не лише компанії із США, а й з Японії, Тайваню та самого Китаю

За рік торгової війни США та КНР понад 50 компаній оголосили або розглядають можливість перенесення своїх виробництв за межі Китаю, щоб уникнути американських мит. Про це повідомляє Nikkei Asian Review.
Наголошується, що про вихід з Китаю думають не лише американські компанії, а й виробники з Японії, Тайваню та власне КНР.
«Нам потрібні постійні заходи, щоб уникнути ризику мит та мати право на держзакупівлі у США», – сказав Кіофусі Какудо, генеральний директор виробника ПК Dynabook.
Компанія Sharp також розглядає перенесення виробництво своїх ноутбуків на новий завод у В’єтнамі.
Американський техногігант Apple закликав своїх великих постачальників розглянути можливість «переїзду».
Американські виробники комп’ютерів HP і Dell планують перенести до 30% виробництва ноутбуків Китаї в Південно-Східну Азію та інші країни.
Японська Nintendo має намір перенести частину свого бізнесу з КНР у В’єтнам.
Низка китайських виробників також вирішили перестрахуватись. Зокрема, виробник електроніки TCL перенесе виробництво телевізорів у В’єтнам, а виробник шин Sailun Tire – у Таїланд.
Триваюча торгова війна між двома найбільшими економіками світу, вочевидь, мала неабиякий вплив на економіку Китаю.
Нагадаємо: темпи економічного зростання Китаю сповільнились до 6,2% у ІІ кварталі, що стало найслабшим показником країни принаймні за 27 останніх років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].