Захворіло у світі
6,340,811
Померло у світі
378,266
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
РФ оскаржила рішення про стягнення $1 млрд на користь Ощадбанку у французьких судах

РФ оскаржила рішення про стягнення $1 млрд на користь Ощадбанку у французьких судах

Оскарження арбітражного рішення за позовом триває, додали у Мін'юсті РФ

РФ оскаржила рішення про стягнення $1 млрд на користь Ощадбанку у французьких судах
Фото: Facebook/Ощадбанк

Росія оскаржила у французьких судах рішення міжнародного арбітражу про стягнення $1 млрд на користь українського Ощадбанку. Про це ТАСС повідомили в прес-службі Мін'юсту Росії.

«Арбітражне рішення за позовом ПАТ «Державний ощадний банк України» оскаржується в судах Франції. Цей розгляд триває», – повідомили в Мін'юсті Росії.

«В процесі оскарження категорично спростовується компетенція арбітражів на розгляд подібних позовів, – відзначили в міністерстві. – Крім того, українська сторона не повідомила Російську Федерацію в порядку, встановленому відповідними міжнародними конвенціями, про розгляд заяви про визнання і приведення даного рішення у виконання на території України».

Нагадаємо: 23 липня стало відомо, що Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення $1,1 млрд з РФ (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму. Суд видав виконавчі листи про стягнення з РФ не лише вказаної суми, але й процентів, що нараховуються з березня 2014 року (коли Росія анексувала український Крим) до періоду повної виплати Росією заборгованості (за піврічною ставкою ЛІБОР в доларах США плюс 2% із щорічною капіталізацією).

В кінці січня цього року, Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті