«Укрнафта» сплатила 3,8 млрд грн рентної плати за перше півріччя 2019 року

«Укрнафта» сплатила 3,8 млрд грн рентної плати за перше півріччя 2019 року

Ця сума на 4,7% більше за заплановану за цей період ренту

«Укрнафта» сплатила 3,8 млрд грн рентної плати за перше півріччя 2019 року
Фото: pixabay.com

ПАТ «Укрнафта» за перше півріччя 2019 року до державного та місцевих бюджетів різних рівнів сплатило 3,82 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Укрнафта».

Ця сума на 4,7% більше за заплановану за цей період ренту. 

З них 191,2 млн грн поступило до місцевих бюджетів, відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу.

За червень 2019 року до бюджетів усіх рівнів «Укрнафта» перерахувала 547,7 млн грн рентної плати, в тому числі 27,4 млн грн до місцевих скарбниць.

У першому півріччі цього року найбільші надходження від рентної плати «Укрнафти» отримали громади Сумщини (81,0 млн грн), Івано-Франківщини (41,9 млн грн) і Полтавщини (31,2 млн грн). Надходження від рентної плати до місцевих бюджетів залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та використовуються громадою переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проектів.

	«Укрнафта» сплатила 3,8 млрд грн рентної плати

Принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газ.

У річному плані «Укрнафти» передбачено, що протягом 2019 року компанія загалом сплатить 7,3 млрд грн ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 365 млн грн доходів від рентних платежів.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, компанія «Укрнафта» не погодилась  з рішенням уряду встановити для неї базовий норматив з дивідендів за 2018 рік на рівні 90% від чистого прибутку і звернулась до суду з вимогою оскардити це рішення КМ. Також компанія просила суд на час розгляду позову зупинити діяльність цієї норми. У  результаті суд дозволив «Укрнафті» не платити 5 млрд грн у бюджет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію