США і Китай розпочали черговий раунд торгових переговорів
ЗМІ вважають, що торгового прориву між країнами не буде

У середу, 31 липня, в Шанхаї розпочався новий офіційний раунд китайсько-американських переговорів по торговим розбіжностей. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Китайську делегацію очолює віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе, а з американської сторони беруть участь торговий представник Роберт Лайтхайзер і міністр фінансів Стівен Мнучін.
Попередній раунд переговорів (у Вашингтоні в травні), націлених на припинення торговельної війни між двома країнами, завершився безрезультатно. Президент США Дональд Трамп тоді звинуватив Пекін у тому, що той намагався «передомовитися» – внести зміни в уже практично готову угоду.
Підвищення мит на імпортовані США китайські товари вартістю $ 200 млрд на рік вступило у силу 10 травня 2019 роки перед самим початком вашингтонського раунду переговорів. Після цього Трамп дав вказівку своїй команді приступити до підготовки введення підвищених мит на імпортовані з Китаю товари вартістю ще на $300 млрд.
Домовленість про відновлення переговорного процесу була досягнута на зустрічі голови КНР Сі Цзіньпіна з Трампом в кулуарах саміту G20 в японській Осаці в червні поточного року.
Перед початком нинішнього раунду Трамп попередив, що, якщо угоди не буде досягнуто, наслідки для Китаю будуть ще серйознішими. Він також вибухнув твітами про те, що китайці як і раніше не хочуть купувати американську сільськогосподарську продукцію і продовжують «обдирати» США.
Трамп навіть припустив, що Пекін, можливо, чекає, що за підсумками президентських виборів в США в 2020 році він не буде переобраний на посаді глави держави і Китаю буде легше досягти угоди з новим президентом.
«Проблема в тому, що вони вичікують ... але якщо і коли я переможу, угода, яку вони отримають, буде набагато жорсткіше, ніж та угода, яку ми обговорюємо зараз ... або не буде ніякої угоди взагалі», – написав він.
Китайські ЗМІ написали, що «торгові яструби» в США не хочуть враховувати законні інтереси Китаю.
Вони попередили, що американцям слід зайняти більш «реалістичну позицію», однак США продовжують висувають нереальні вимоги, які обмежують суверенітет і гідність Китаю».
«Якщо Вашингтон все ще має ілюзії щодо того, що Китай якимось чином піде на компроміси і поступки в питаннях суверенітету і інших корінних інтересів, щоб досягти угоди, тоді буде краще, якщо угода не відбудеться», – підкреслило одне з видань.
Надії на прорив в переговорах США і Китаю мало, так як позиції сторін зараз ще далі один від одного, ніж були під час провального попереднього раунду, відзначає Bloomberg.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].