Захворіло у світі
11,516,782
Померло у світі
535,453
Вилікувалось у світі
6,223,819
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
США і Китай розпочали черговий раунд торгових переговорів

США і Китай розпочали черговий раунд торгових переговорів

ЗМІ вважають, що торгового прориву між країнами не буде

Цей матеріал також доступний російською
США і Китай розпочали черговий раунд торгових переговорів
фото фото www.flickr.com/photos/advertisingproducts

У середу, 31 липня, в Шанхаї розпочався новий офіційний раунд китайсько-американських переговорів по торговим розбіжностей. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Китайську делегацію очолює віце-прем'єр Держради КНР Лю Хе, а з американської сторони беруть участь торговий представник Роберт Лайтхайзер і міністр фінансів Стівен Мнучін.

Попередній раунд переговорів (у Вашингтоні в травні), націлених на припинення торговельної війни між двома країнами, завершився безрезультатно. Президент США Дональд Трамп тоді звинуватив Пекін у тому, що той намагався «передомовитися» – внести зміни в уже практично готову угоду.

Підвищення мит на імпортовані США китайські товари вартістю $ 200 млрд на рік вступило у силу 10 травня 2019 роки перед самим початком вашингтонського раунду переговорів. Після цього Трамп дав вказівку своїй команді приступити до підготовки введення підвищених мит на імпортовані з Китаю товари вартістю ще на $300 млрд.

Домовленість про відновлення переговорного процесу була досягнута на зустрічі голови КНР Сі Цзіньпіна з Трампом в кулуарах саміту G20 в японській Осаці в червні поточного року.

Перед початком нинішнього раунду Трамп попередив, що, якщо угоди не буде досягнуто, наслідки для Китаю будуть ще серйознішими. Він також вибухнув твітами про те, що китайці як і раніше не хочуть купувати американську сільськогосподарську продукцію і продовжують «обдирати» США.

Трамп навіть припустив, що Пекін, можливо, чекає, що за підсумками президентських виборів в США в 2020 році він не буде переобраний на посаді глави держави і Китаю буде легше досягти угоди з новим президентом.

«Проблема в тому, що вони вичікують ... але якщо і коли я переможу, угода, яку вони отримають, буде набагато жорсткіше, ніж та угода, яку ми обговорюємо зараз ... або не буде ніякої угоди взагалі», – написав він.

Китайські ЗМІ написали, що «торгові яструби» в США не хочуть враховувати законні інтереси Китаю.

Вони попередили, що американцям слід зайняти більш «реалістичну позицію», однак США  продовжують висувають нереальні вимоги, які обмежують суверенітет і гідність Китаю».

«Якщо Вашингтон все ще має ілюзії щодо того, що Китай якимось чином піде на компроміси і поступки в питаннях суверенітету і інших корінних інтересів, щоб досягти угоди, тоді буде краще, якщо угода не відбудеться», – підкреслило одне з видань.

Надії на прорив в переговорах США і Китаю мало, так як позиції сторін зараз ще далі один від одного, ніж були під час провального попереднього раунду, відзначає Bloomberg. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті