«Телерадіокомпанія «Жиса» Коломойського оскаржила заборону продажу Промінвестбанку

«Телерадіокомпанія «Жиса» Коломойського оскаржила заборону продажу Промінвестбанку

Покупкою активів вже зцікавилася низка компаній

«Телерадіокомпанія 	«Жиса» Коломойського оскаржила заборону продажу Промінвестбанку
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Київський апеляційний суд 1 серпня відкрив апеляційне провадження за скаргою ТОВ «Телерадіокомпанія «Жиса», пов'язаного з бізнесменом Ігорем Коломойським і його партнерами, стосовно продажу Промінвестбанку. Про це йдеться у відповідній ухвалі суду.

Це апеляція на постанову Печерського райсуду Києва від 24 липня, якою було задоволено заяву російської державної корпорації «ВЕБ», дочірньою структурою якої є Промінвестбанк, і заборонено Державній виконавчій службі (ДВС) здійснювати будь-які дії з продажу 99,77% акцій Промінвестбанку. Російський «ВЕБ» володіє 99,7726% акцій Промінвестбанку.

ДВС заарештувала акції Промінвестбанку, після чого на 28 серпня 2019 року був призначений аукціон з їх продажу.

Покупкою активів вже зцікавилося кілька компаній – ТОВ «ФК «Женева» і «Европейське ощадне товариство», пов'язані з інвестиційним бутиком Investohills екс-голови українського Альфа-банку Андрія Волкова, а також ТОВ «Кредитна установа «Інвестиційна» Олександра Зінов'єва.

У вересні 2018 року Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських «дочок» російських держбанків, включаючи Промінвестбанк, в зв'язку з заявою про забезпечення позову ряду пов'язаних з Коломойським компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі по стягненню з РФ компенсації за нерухоме майно.

Раніше повідомлялося, що російський банк «ВЕБ.РФ» заявив, що зумів домогтися судової заборони на примусовий продаж Промінвестбанку.

Нагадаємо: у червні «ВЕБ» повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року. Російська сторона заявляє, що з 2008 року інвестувала в розвиток своєї «дочки» близько $2,7 млрд.

В липні стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,7726% акцій ПІБу. Стартова ціна пакета – 532,099 млн грн (близько $ 20,9 млн ). Російський «ВЕБ» володіє 99,7% акцій Промінвестбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію