Омелян: українська транспортна система готова до диверсифікації постачання нафтопродуктів

Омелян: українська транспортна система готова до диверсифікації постачання нафтопродуктів

«Укрзалізниця» зможе забезпечити виконання перевезень нафтопродуктів і сформує незнижуваний стратегічний запас дизпалива

Омелян: українська транспортна система готова до диверсифікації постачання нафтопродуктів
Володимир Омелян
Фото: УНІАН

Транспортна система України готова до диверсифікації шляхів постачання нафтопродуктів. Про це, як повідомляє прес-служба уряду, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян 6 серпня 2019 року, під час спільного брифінгу з представником президента у Кабінеті міністрів Андрієм Герусом.

«Енергетична незалежність від Росії – це фундамент безпеки України. Ми вже неодноразово чули, що Україна замерзне без російського газу, тепер чуємо, що поставки дизеля будуть призупинені і нас поглине хаос, колапс і дефіцит. Хочемо вас запевнити, що жодних загроз немає. Потужності нафтових терміналів у морських портах України дозволяють багатократно збільшити обсяги переробки нафтопродуктів вже сьогодні», – заявив Омелян.

За його словами, «Укрзалізниця» має змогу забезпечити достатню кількість тягового та вантажного рухомого складу для виконання перевезень нафтопродуктів. Також «Укрзалізниця» сформує незнижуваний стратегічний запас дизельного палива.

«Ключове питання, і єдине, яке стояло на порядку денному, – це логістика. Ми її забезпечимо. Конкуренція – це рушій прогресу. Чим довше бенефіціари трубопровідних поставок будуть уникати сплати податку в український бюджет, тим швидше вони втратять ринок України. Ми не дозволимо російській владі за рахунок зубожілого російського населення підривати політичну і економічну незалежність України», – зазначив Омелян.

Також Омелян повідомив про рішення сформувати оперативний штаб, що працюватиме на щоденній основі, до якого увійдуть представники найбільших нафтотрейдерів України та державних компаній.

«Ми домовились спільно з Андрієм Герусом акумулювати пропозиції українського бізнесу щодо відновлення роботи нафтопереробних заводів в Україні та передати їх на розгляд Уряду. Ми бачимо, що об’єми ринку зростають, ми бачимо високу потребу в якісному бітумі для будівництва українських автошляхів, і це все може вироблятися в Україні з імпортної сировини, але додана вартість буде залишатись в нашій державі», – підкреслив міністр.

За інформацією прес-служби уряду, за результатами наради, участь у якій взяли представники найбільших компаній- нафтотрейдерів, вони запевнили, що ціна на дизель для кінцевих споживачів не зміниться, і компанії готові забезпечити потрібні обсяги нафтопродуктів.

Раніше Mind повідомляв, що «Укрзалізниця» закупить 60 000 тонн дизпалива. Компанія провела переговорну процедуру закупівлі і має намір укласти угоди з чотирма постачальниками дизельного пального.

Mind також писав, що Білорусь попередила про зниження поставок дизпалива і бензинів в Україну восени, проте в серпні поставки будуть збільшені.

Нагадаємо, що Wexler Group з 1 серпня цього року призупинив поставки дизельного палива з Росії.

До цього Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива та скрапленого газу. 

18 квітня Росія ввела санкції щодо України, що передбачають обмеження на поставку нафтопродуктів. За рішенням уряду РФ, вивезення ЗВГ і ДТ з Росії в Україну можливий тільки при наявності спеціального дозволу Мінекономрозвитку РФ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло