Екс-банкір HSBC допоміг своїм клієнтам ухилитися від сплати податків на 1,6 млрд євро

Екс-банкір HSBC допоміг своїм клієнтам ухилитися від сплати податків на 1,6 млрд євро

Менеджер зізнався у своїх фінансових злочинах і сплатить 500 тисяч євро штрафу

Екс-банкір HSBC допоміг своїм клієнтам ухилитися від сплати податків на 1,6 млрд євро
фото Shutterstock

Паризький суд оштрафував на 500 тисяч євро і засудив до умовного тюремного ув'язнення строком на один рік колишнього главу швейцарського підрозділу банку HSBC з обслуговування багатих клієнтів Петера Браунвальдера. Про це повідомляє Bloomberg.

Банкір зізнався у тому, що в 2006-2007 роках допомагав заможним клієнтам підрозділу ухилятися від сплати податків. Для цього він відкривав нелегальні рахунки в швейцарському банку, створював офшорні фірми або оформляв фіктивні кредити.

Також Браунвальдер зізнався в тому, що сам шукав клієнтів, які живуть у Франції, і пропонував їм переказувати кошти до Швейцарії з метою ухилення від сплати податків.

Загальна сума несплачених податків внаслідок цих маніпуляцій перевищує 1,6 млрд євро.

Дії банкіра привернули увагу правоохоронців після того, як в 2008 році колишній програміст швейцарського підрозділу HSBC Ерве Фальчані викрав дані про клієнтів і передав їх французькій владі.

Після багаторічного розслідування банк HSBC домовився з Францією про врегулювання претензій, погодившись заплатити в 2017 році 300 млн євро.

Однак, як випливає з розвитку справи, навіть якщо компанія врегулює претензії, прокуратура все одно буде домагатися визнання провини окремих відповідачів, щоб покарати їх за шахрайські дії,, прокоментувала паризький юрист Маріон Ламбер-Барре. При цьому, зазначила вона, навіть визнання своєї провини підозрюваним не веде до пом'якшення покарання.

Нагадаємо, брат Путіна може бути причетний до відмивання $230 млрд, згідно зі свідченнями колишнього працівника банку, який зараз переховується.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті