У Китаї бойкотують бренди Coach і Givenchy через «політично заангажовані» футболки
Виробники зобразили Тайвань і Гонконг окремими країнами, про що тепер «глибоко шкодують»

Китайські представники модних брендів Coach і Givenchy розривають зв'язки з цими компаніями через продукти, які, на їхню думку, порушили суверенітет Китаю, позначивши Гонконг і Тайвань на випущених ними футболках як окремі країни, передає Reuters.
Ці бренди – не перші, які зіпсували відносини з Китаєм через політичний підтекст.
Італійський люкс-лейбл Versace і його керівник Донателла Версаче принесли вибачення в неділю після того, як гостру критику в китайських соціальних мережах викликало те, що на футболці Versace території Гонконгу і Макао були позначені як країни.
Представниця нью-йоркського лейблу Coach у Китаї, супермодель Лю Вень, написала в понеділок в китайській соцмережі Weibo, що вона розірвала угоду з цією фірмою через аналогічну футболку, на якій також позначено Тайвань як країну.
«Я приношу вибачення всім за шкоду, якої я завдала в результаті мого необережного вибору бренду! Я люблю свою батьківщину і твердо захищаю суверенітет Китаю», – написала вона в пості Weibo, який отримав сотні тисяч «лайків» і поширень.
В Coach заявили, що проявили «серйозну неточність» в травні 2018 року, і негайно зняли футболки з продажу, додавши в соцмережі, що «глибоко» шкодують про дизайн. Цей пост набрав 1,2 млрд переглядів.
Крім того, Джексон Йі – популярний китайський кумир бойз-бенду – заявив на Weibo, що він розірвав зв'язки з Givenchy після критики однієї з футболок бренду, на яких аналогічним чином були зображені Гонконг і Тайвань.
Givenchy поки що не прокоментувала цю ситуацію.
Іноземні бренди, які не хочуть втрачати величезний китайський ринок, знаходяться під тиском з боку китайських споживачів і регуляторів і змушені погоджуватися на спірні політичні питання навколо суверенітету Китаю і його територіальних претензій, зазначає видання.
Тайвань має автономію і демократично обране керівництво, але Китай претендує на острів як свою провінцію і не виключає застосування сили для «об'єднання». Питання про офіційну незалежність Тайваню є однією з найделікатніших політичних проблем Пекіна. Не менш гострою залишається і проблема Гонконгу, де вже 10 тижнів поспіль проходять масові народні протести проти посилення китайського впливу на цей автономний округ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].