У Китаї бойкотують бренди Coach і Givenchy через «політично заангажовані» футболки

У Китаї бойкотують бренди Coach і Givenchy через «політично заангажовані» футболки

Виробники зобразили Тайвань і Гонконг окремими країнами, про що тепер «глибоко шкодують»

У Китаї бойкотують бренди Coach і Givenchy через «політично заангажовані» футболки
фото Twitter @Echinanews

Китайські представники модних брендів Coach і Givenchy розривають зв'язки з цими компаніями через продукти, які, на їхню думку, порушили суверенітет Китаю, позначивши Гонконг і Тайвань на випущених ними футболках як окремі країни, передає Reuters.

Ці бренди – не перші, які зіпсували відносини з Китаєм через політичний підтекст.

Італійський люкс-лейбл Versace і його керівник Донателла Версаче принесли вибачення в неділю після того, як гостру критику в китайських соціальних мережах викликало те, що на футболці Versace території Гонконгу і Макао були позначені як країни.

Представниця нью-йоркського лейблу Coach у Китаї, супермодель Лю Вень, написала в понеділок в китайській соцмережі Weibo, що вона розірвала угоду з цією фірмою через аналогічну футболку, на якій також позначено Тайвань як країну.

«Я приношу вибачення всім за шкоду, якої я завдала в результаті мого необережного вибору бренду! Я люблю свою батьківщину і твердо захищаю суверенітет Китаю», – написала вона в пості Weibo, який отримав сотні тисяч «лайків» і поширень.

В Coach заявили, що проявили «серйозну неточність» в травні 2018 року, і негайно зняли футболки з продажу, додавши в соцмережі, що «глибоко» шкодують про дизайн. Цей пост набрав 1,2 млрд переглядів.

Крім того, Джексон Йі – популярний китайський кумир бойз-бенду – заявив на Weibo, що він розірвав зв'язки з Givenchy після критики однієї з футболок бренду, на яких аналогічним чином були зображені Гонконг і Тайвань.

Givenchy поки що не прокоментувала цю ситуацію.

Іноземні бренди, які не хочуть втрачати величезний китайський ринок, знаходяться під тиском з боку китайських споживачів і регуляторів і змушені погоджуватися на спірні політичні питання навколо суверенітету Китаю і його територіальних претензій, зазначає видання.

Тайвань має автономію і демократично обране керівництво, але Китай претендує на острів як свою провінцію і не виключає застосування сили для «об'єднання». Питання про офіційну незалежність Тайваню є однією з найделікатніших політичних проблем Пекіна. Не менш гострою залишається і проблема Гонконгу, де вже 10 тижнів поспіль проходять масові народні протести проти посилення китайського впливу на цей автономний округ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті