Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
«Нафтогаз» вимагає в новому арбітражі проти «Газпрому» $11-14 млрд – Вітренко

«Нафтогаз» вимагає в новому арбітражі проти «Газпрому» $11-14 млрд – Вітренко

Підставою для цієї компенсації є контракт на транзит, в рамках якого компанія має право вимагати перегляду тарифу на транзит

«Нафтогаз» вимагає в новому арбітражі проти «Газпрому»  $11-14 млрд – Вітренко
Фото: УНІАН

«Нафтогаз» вимагає в новому арбітражі проти «Газпрому»  $11-14 млрд. Про це розповів виконавчий директор групи «Натогаз» Юрій Вітренко  у інтерв'ю Економічній правді.

Підставою для цієї компенсації є контракт на транзит, в рамках якого компанія має право вимагати перегляду тарифу на транзит.

«Ми можемо вимагати цього перегляду до закінчення терміну контракту. Ми це зробили навесні 2018 року. Відповідно, з весни 2018 року до закінчення дії контракту ми маємо право на перегляд на більш високий тариф», – зазначив Вітренко.

В контракті між «Нафтогазам» та «Газпромом» є посилання на європейські правила формування тарифу, вони передбачають відображення витрат «Нафтогазу», в тому числі так звану прискорену амортизацію і знецінення української ГТС.

Амортизація прискорена, тому що «Нафтогаз» буде використовувати умовну транзитну частину української ГТС не 15 років, скільки їй залишилося технічно служити за нормативами, а тільки до кінця 2019 року, тому що потім не буде транзиту.

«Є план арбітражного процесу, затверджений в рамках вже відбулися процесуальних слухань. По ньому «Газпром» вже подав свої позовні вимоги в червні 2019 року. До листопада ми готуємо формальну відповідь на їхні позовні вимоги і висунемо, відповідно, свої позовні вимоги», – розповів Вітренко.

Основною частиною вимог «Нафтогазу» будуть $11-14 млрд.

«Зустрічний позов ми ще не подали, але ми вже позначили ці наші вимоги, коли подавали заявку на новий арбітражний процес. Слухання призначені на весну 2021 року. Остаточні рішення можуть бути винесені до кінця 2021 року», – відмітив виконавчий директор «Нафтогазу».

Раніше повідомлялося, що суд Люксембургу ухвалив привести у виконання рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому».

Нагадаємо: «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Як раніше повідомляв Mind із посиланням на російські ЗМІ, глава Міністерства енергетики Росії Олександр Новак заявив журналістам, що начебто РАТ«Газпром» запропонував компанії НАК «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті