«Укренерго» не вдалось скасувати низькі тарифи для заводів Коломойського

«Укренерго» не вдалось скасувати низькі тарифи для заводів Коломойського

Компанія не змогла оскаржити призупинення тарифів для п’яти заводів олігарха

«Укренерго» не вдалось скасувати низькі тарифи для заводів Коломойського
Ігор Коломойський
фото www.flickr.com/photos/98017566@N03

Апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити апеляційні скарги НЕК «Укренерго», НКРЕКП, ДП «Гарантований покупець» про скасування забезпечення, яким призупинено дію постанов  НКРЕКП №954 та №955 від 7.06.2019 року, що встановлюють тарифи для «Укренерго» на передачу електроенергії та диспетчеризацію для низки підприємств, пов’язаних з групою «Приват».  Про це повідомляє прес-служба «Укренерго».

Мова йде про АТ «Нікопольський завод феросплавів» (НЗФ), АТ «Дніпроазот», АТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» та АТ «Запорізький завод феросплавів».

Дія зазначених постанов була призупинена Окружним адміністративним судом для забезпечення позову низки промислових підприємств, які вимагають скасувати зазначені тарифи. З самого початку цей запобіжний захід діяв відносно всіх учасників ринку. На початку серпня суд змінив запобіжний захід, залишивши його в силі лише щодо позивача та чотирьох інших підприємств.

Наразі відмова суду скасувати забезпечення позову означає, що для позивача та інших чотирьох підприємств чинність постанов залишається призупиненою і продовжує діяти тариф «Укренерго» (57,4 грн/МВт∙год), затверджений в грудні минулого року.

Для решти учасників ринку в липні 2019 року діяли тарифи, встановлені постановами НКРЕКП від 07.06.219 № 954 та № 955 (347,43 грн/МВт∙год та 8,9 грн/МВт∙год відповідно).

З 1 серпня 2019 року тариф на  передачу становить 312,14 грн/МВт∙год (Постанова НКРЕКП від 12.07.2019 № 1411), а тариф на диспетчеризацію з 4 серпня – 8,9 грн/МВт∙год (постанова НКРЕКП від 1.08.2019 № 1622).

Раніше Mind повідомляв, що «Укренерго» сплатило 454 млн грн ДП «Гарантований покупець», що становить близько 30% від загальної прогнозованої суми боргу за липень 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло