США занепокоєні відмовою РФ надавати дані про її активність поблизу кордонів, зокрема з Україною
Росія не розкриває дані про свої сили в Криму, Абхазії, Південній Осетії, а також про нові системи озброєння, як того вимагає Віденський документ 2011 року

Адміністрація США вважає, що Росія вибірково виконує положення Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки. Про це йдеться в доповіді Держдепу про дотримання у 2018 році міжнародних договорів у сфері контролю над озброєннями, передає «Інтерфакс».
«США все ще стурбовані відмовою Росії надавати інформацію про свою військову активність біля її кордонів, зокрема на її кордоні з Україною», – йдеться в документі.
У Держдепартаменті стверджують, що Росія не надає достатньо інформації про розміщення своїх військових сил на території РФ, включно з Кримом, і про проведення масштабних військових навчань. Також, за версією держдепартаменту, у 2018 році РФ «знову» не оприлюднювала дані про розміщення своїх сил в Абхазії та Південній Осетії.
У відомстві нарікають, що крім цього Росія не оприлюднює дані про такі нові системи озброєнь, як винищувач Су-35С, винищувач Су-30СМ, розвідувально-ударний вертоліт Ка-52 і бойова розвідувальна машина БРМ-1К.
Держдепартамент також звинуватив Росію в тому, що «вона не брала участі в недавніх спробах оновити Віденський документ 2011 року».
Метою Віденського документа 2011 року є забезпечення заходів зміцнення довіри і безпеки для підвищення стабільності та зниження загрози військових конфліктів у регіоні ОБСЄ. Він не підлягає ратифікації і є обов'язковим.
Відповідно до цього документа держави-учасники щорічно обмінюються інформацією про військові сили і основні системи озброєнь і техніки, про планування в галузі оборони і військові бюджети. Документом передбачено механізм консультацій і співпраці у зв'язку з незвичайною військовою діяльністю і щодо небезпечних інцидентів військового характеру.
Держави-учасниці повідомляють одна одній по мережі зв'язку ОБСЄ про певні види військової діяльності, запрошують на них спостерігачів, інспектують райони, а також відвідують військові формування для оцінки наданої про них інформації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].